اقدام جنجالی زلنسکی/ فرمانده ستاد مشترک ارتش برکنار شد

کدخبر: ۶۵۵۶۲۱
اقتصادنیوز: رئیس جمهور اوکراین، یوری سودول فرمانده ستاد مشترک ارتش این کشور را برکنار و آندری گناتوف را به جای وی منصوب کرد.
اقدام جنجالی زلنسکی/ فرمانده ستاد مشترک ارتش برکنار شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس جمهور اوکراین در یک پیام ویدئویی که در کانال رسمی وی در تلگرام منتشر شد، گفت: تصمیم گرفته‌ام آندری گناتوف را جایگزین یوری سودول فرمانده ستاد مشترک ارتش اوکراین کنم.

به نوشته اوکراین اینفو، رئیس جمهور اوکراین از زمان آغاز جنگ با روسیه مقام‌های نظامی و غیرنظامی زیادی را برکنار کرده است اما برکناری والری زالوژنی فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور که پس از ناکامی کی‌یف در عملیات ضدحمله بزرگ سال ۲۰۲۳ انجام شد، بزرگ‌ترین تغییر نظامی توسط زلنسکی بود.

خبر مرتبط
دست اوکراین برای مقابله با روسیه پر شد/ مهمات جدید رسید، سامانه هیمارس تقویت شد

اقتصادنیوز: دو مقام آمریکایی که خواستند نام‌ آنها فاش نشود، خبر دادند که انتظار می‌رود واشنگتن امروز (سه‌شنبه / به وقت محلی) کمک نظامی جدید ۱۵۰ میلیون دلاری خود شامل مهمات بیشتر برای سامانه‌های پرتاب چندگانه هیمارس به اوکراین را اعلام کند.

در همین رابطه، ماریانا بزوگلایا یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین از فراکسیون خدمتگزار مردم پیش تر با انتقاد از تصمیم زلنسکی در برکناری زالوژنی و انتصاب الکساندر سیرسکی به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، تاکید کرد: این جابجایی هیچ اثر مثبتی به دنبال نداشته است.

این نماینده پارلمان اوکراین، سیرسکی را به مخفی کردن حقیقت، افزایش بوروکراسی و از بین بردن رقبای خود متهم کرد و افزود: وی فرماندهان تیپ‌ها و گردان‌های ارتش اوکراین را قبل از اینکه زمان لازم برای آشنایی با واحد داشته باشند، تغییر می‌دهد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی