خودکشی دکتر شعله توکلی فوق تخصص ریه تایید شد؟+عکس

کدخبر: ۶۵۵۸۲۴
اقتصادنیوز: چند روزی است که خبر خودکشی یک پزشک متخصص جوان در رسانه ها دست به دست می شود؛ خبری که منابع رسمی هنوز درباره آن اظهار نظر نکرده‌اند. با این حال برخی با وجود فقدان اطلاعات دقیق درباره این حادثه تلخ، به گزارش هایی اشاره می کنند که در آن ادعا شده از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، سیزده رزیدنت خودکشی کرده‌اند.
خودکشی دکتر شعله توکلی فوق تخصص ریه تایید شد؟+عکس

به گزارش اقتصادنیوز، منابع غیررسمی اعلام کردند روز یکشنبه سوم تیرماه  دکتر شعله توکلی شیراجی متخصص داخلی و فوق تخصص اختلالات ریوی بیمارستان «شریعتی» تهران به زندگی خود پایان داده است.

667af783a99f6

این پزشک متخصص که حدود ۸ سال پیش طرح عمومی را در بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج واقع در استان کرمان گذرانده بود، در حال پایان دوره فوق تخصصی ریه بود. اول تیرماه نیز خبری با همین مضمون منتشر شد، فرشاد زبرجدیان یکی از اینترن‌های پزشکی ورودی بهمن ۱۳۹۶ دانشگاه علوم پزشکی همدان با اقدام به خودکشی به زندگی خود پایان داد.

 این مرگ درحالی رقم خورد که در اوایل فروردین ماه نیز دکتر پرستو بخشی متخصص قلب و عروق در شهرخرم آباد  و یکماه پس از آن نیز سمیرا آل سعیدی، فوق تخصص روماتولوژی به زندگی خود پایان دادند.

دادستان عمومی و انقلاب دلفان در همان زمان اعلام کرد: طبق نظریه پزشکی قانونی علت مرگ مرحومه " پرستو بخشی " پزشک متخصص قلب و عروق بیمارستان ابن سینای این شهرستان، مسمومیت دارویی و عوارض ناشی از آن تشخیص داده شده است.

 شهریورماه سال گذشته نیز علی سلحشور نماینده پزشکان متخصص با اشاره به اینکه «از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، سیزده رزیدنت خودکشی کرده‌اند» گفته بود: «رزیدنت‌ها با حقوق ناچیز و بدون بیمه و سنوات مجبورند کار سنگین انجام بدهند و با این وضعیت،  امیدِ چندانی به آینده ندارند».

مشاور اجتماعی سازمان نظام پزشکی نیز چندی قبل هشدار داده بود : «سرعت خودکشی در میان پزشکان و رزیدنت‌ها صعودی شده و احتمال دارد که به زودی نرخ خودکشی پزشکان در ایران از سایر کشور‌ها پیشی بگیرد.»

محمد میرخانی مشاور اجتماعی سازمان نظام پزشکی تاکید کرده بود: «ما در حال حاضر در ابتدای موج گذار از مهاجرت‌ها و خودکشی‌های جامعه پزشکی هستیم. این مقدمه شرایط کنونی است و به نظر من ماحصل سال‌های سال مدیریت غلط درمانی است که اگر جلوی این روند گرفته نشود، ادامه پیدا می‌کند. در چنین فضایی اصلاحات جوابگو نیست و نیاز به تحول است.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی