تغییر مهم در ناتو/ دبیرکل بعدی برگزیده شد

کدخبر: ۶۵۵۸۴۲
اقتصادنیوز:‌ ائتلاف نظامی ناتو نخست‌وزیر هلند را به عنوان دبیرکل بعدی این ائتلاف برگزیده و جزئیاتی را درباره آغاز دوران خدمت او اعلام کرد.
تغییر مهم در ناتو/ دبیرکل بعدی برگزیده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار این مطلب گزارش داد که ناتو در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز چهارشنبه، شورای آتلانتیک شمالی تصمیم گرفت که مارک روته، نخست‌وزیر هلند را به عنوان دبیرکل بعدی ناتو و به جای «ینس استولتنبرگ» برگزیند. روته فعالیت خود به عنوان دبیرکل را از اول اکتبر ۲۰۲۴ و پس از پایان دوره ۱۰ ساله استولتنبرگ آغاز خواهد کرد.

استولتنبرگ در پیامی در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: من صمیمانه از انتخاب مارک روته، نخست‌وزیر هلند به عنوان جایگزین من توسط متحدان ناتو استقبال می‌کنم. مارک یک طرفدار واقعی نزدیکی روابط دو سوی آتلانتیک، رهبر و اجماع‌رسانی واقعی است. در تداوم تلاش‌ها برای تقویت ناتو برای او آرزوی موفقیت دارم. می‌دانم که ناتو را به دستان درستی می‌سپارم.

«اورزولا فون‌درلاین» رئیس کمیسیون اروپا نیز در پیام تبریکی به روته نوشت: رهبری و تجربه شما در این برهه‌پرچالش برای این ائتلاف اهمیتی حیاتی خواهد داشت. به امید همکاری با شما برای تقویت بیشتر شراکت اتحادیه اروپا-ناتو.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی