حکم پرونده عمران خان و همسرش صادر شد +جزئیات

کدخبر: ۶۵۶۰۷۷
اقتصادنیوز : دادگاه تجدیدنظر در پاکستان امروز -پنج‌شنبه- محکومیت و حکم هفت سال زندان عمران خان، نخست‌وزیر سابق این کشور و همسرش را به دلیل ازدواجشان در سال ۲۰۱۸ که غیرقانونی تشخیص داده شد، تایید کرد.
حکم پرونده عمران خان و همسرش صادر شد +جزئیات

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، این تصمیم با محکومیت شدید طرفداران عمران خان و حزب او مواجه شد که انتظار داشتند این زوج به قید وثیقه آزاد شوند. این حکم ۲ روز پس از پایان استدلال وکیل مدافع و خواهان که شوهر سابق بشری بی‌بی، همسر عمران خان است، صادر شد.

در ماه فوریه، عمران خان و همسرش پس از اینکه دادگاه به این نتیجه رسید که این زوج قانون را نقض کرده‌اند، به هفت سال زندان محکوم شدند. طبق قانون پاکستان، یک زن بعد از طلاق باید سه ماه قبل از ازدواج مجدد صبر کند.

بشری بی بی، همسر سوم عمران خان است که قبلا با مردی ازدواج کرده بود که ادعا می‌کرد آنها در نوامبر ۲۰۱۷، کمتر از سه ماه قبل از ازدواج دوباره بشری با عمران خان، از هم جدا شدند. بشری بی‌بی اما می‌گوید آنها در اوت ۲۰۱۷ طلاق گرفتند. عمران خان و همسرش هرگونه قانون‌شکنی را رد می‌کنند.

عمران خان از زمان برکناری از سمت نخست‌وزیری پاکستان در سال ۲۰۲۲ از طریق رای عدم اعتماد در پارلمان، با بیش از ۱۵۰ پرونده قضایی از جمله تحریک مردم به خشونت پس از دستگیری خود در ماه مه ۲۰۲۳ روبرو بوده است. او در حال گذراندن چندین دوره زندان در زندان راولپندی است.

او هرگونه تخلفی را رد کرده و حامیانش می‌گویند که این اتهامات دارای انگیزه سیاسی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی