این اتحادیه دیگر حزب‌الله را گروه تروریستی نمی‌نامد

کدخبر: ۶۵۶۴۸۲
اقتصادنیوز: جانشین دبیرکل اتحادیه عرب بعد از دیدار با برخی مقامات جنبش حزب‌الله لبنان گفت که این اتحادیه دیگر حزب‌الله را گروهی تروریستی نمی‌نامد.
این اتحادیه دیگر حزب‌الله را گروه تروریستی نمی‌نامد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسام زکی، جانشین دبیرکل اتحادیه عرب این اظهارات را امروز (شنبه) در گفتگو با شبکه «القاهره الاخباریه» بیان کرده است.

او در این باره گفت: «در تصمیمات اتحادیه عرب، پیشتر عنوان تروریستی برای حزب‌الله وجود داشت که این عنوان در تصمیمات اتخاذ شده بود و ارتباطی با حزب‌الله بر پایه این تصمیمات وجود نداشت.»

حسام زکی اضافه کرد: «کشور‌های عضو اتحادیه عرب، توافق کرده‌اند که از این عنوان استفاده نشود، چراکه این، راه را به روی ما برای ارتباط گرفتن می‌گشاید.»

اتحادیه عرب در سال ۲۰۱۶ حزب‌الله را به اتهام دامن زدن افراط‌گرایی، فرقه‌گرایی، مداخله در امور کشور‌ها و حمایت از تروریسم در فهرست تروریستی خود قرار داده بود.

روزنامه لبنانی «الاخبار» روز جمعه در این باره نوشت که این تصمیم پس از سفر حسام زکی به بیروت و دیدار او با «محمد رعد» رئیس فراکسیون «الوفاء للمقاومه» (وابسته به حزب‌الله لبنان) اتخاذ شده است.

این رسانه اشاره کرد که این دیدار در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و حسام زکی بعد از سال‌ها قطع ارتباط با مقامات حزب‌الله دیدار کرده است.

الاخبار روز گذشته به نقل از منابع آگاه خود نوشت زکی به حزب‌الله اطلاع داده که این جنبش از لیست تروریستی اتحادیه عرب حذف شده و این اتحادیه معتقد است که حزب‌الله نقش بسزایی در آینده لبنان دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی