کرملین: روسیه نسبت به هرگونه مذاکره آماده است

کدخبر: ۶۵۶۸۸۶
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین گفت: رئیس‌جمهور پوتین بارها گفته که روسیه نسبت به هرگونه مذاکره آماده است تا به اهدافی که تعیین کرده‌ایم، دست یابیم.
کرملین: روسیه نسبت به هرگونه مذاکره آماده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز –دوشنبه– درباره آمادگی روسیه نسبت به مذاکرات صلح با اوکراین بیان کرد: «رئیس‌جمهور پوتین بارها گفته که روسیه نسبت به هرگونه مذاکره آماده است تا به اهدافی که تعیین کرده‌ایم، دست یابیم. ما و رئیس‌جمهور این آمادگی را همچنان داریم.»

خبر مرتبط
کارخانه فولاد روسیه زیر آتش پهپادهای کی یف/ مسکو کنترل این منطقه را در دست گرفت

اقتصادنیوز: همزمان با اینکه کارخانه متالورژی «نوولیپتسک» روسیه امروز (یکشنبه) خبر داد که مورد حمله هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی قرار گرفته است، نیروهای روس کنترل ۲ منطقه از جمهوری خلق دونتسک را به دست گرفتند.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی مصاحبه‌ای با روزنامه «فیلادلفیا اینکوئرر» گفت او مدل احتمالی مذاکره با روسیه را در قالب یک توافق سه‌جانبه مشابه توافق غلات می‌بیند که در آن واسطه‌هایی از سازمان ملل و ترکیه حضور داشتند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنگوی کرملین گزارش کرد: «پکن می‌تواند ارزیابی مناسبی را به صحبت‌های دبیرکل ناتو ارائه دهد.»

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو ضمن طرح ادعایی مبنی بر اینکه چین «کمک‌های نظامی» به روسیه ارائه می‌دهد، گفت: «چین با ارسال کمک‌های نظامی به روسیه موجب تشدید طولانی‌ترین جنگ در اروپا از زمان جنگ‌جهانی دوم می‌شود. این کشور آسیایی هم‌چنین خطری را برای تایوان و کشورهای همسایه ایجاد می‌کند.»

پسکوف خطاب به خبرنگاران گفت: «ما مطمئن هستیم که دوستان چینی ما ارزیابی درست و مناسبی را به چنین اقداماتی ارائه خواهند داد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی