دست رد مردم آمریکا به سینه ترامپ و بایدن

کدخبر: ۶۵۶۸۹۴
اقتصادنیوز: مردم آمریکا معتقدند که دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری این کشور توانایی ریاست جمهوری آمریکا را ندارند.
دست رد مردم آمریکا به سینه ترامپ و بایدن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، تازه‌ترین نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان می‌دهد که ۷۲ درصد مردم این کشور اعتقاد دارند که جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور و نامزد اصلی حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از نظر روحی و روانی آمادگی لازم برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا را ندارد.

خبر مرتبط
مناظره با بایدن سهام گروه رسانه‌ای ترامپ را تحت تاثیر قرار داد

اقتصادنیوز: ارزش سهام گروه رسانه و فناوری ترامپ در پی مناظره ترامپ با بایدن کاهش یافت.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۴۹ درصد رای‌دهندگان معتقدند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و نامزد اصلی جمهوری‌خواهان توانایی کافی و لازم برای ریاست‌جمهوری ندارد.

نظرسنجی چند ماه پیش شبکه ای‌بی‌سی نیوز و مؤسسه افکارشنجی ایپسوس نیز نشان داد که ۸۶ درصد از آمریکایی‌ها بر این باورند که جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا برای دوره دوم ریاست‌جمهوری بسیار پیر است.

به نوشته راشاتودی بایدن ۸۱ ساله پیرترین رئیس‌جمهوری است که تاکنون نامزد انتخابات آمریکا شده است و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و رقیب احتمالی او از حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۴، ۷۷ سال سن دارد».

۵۹ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی همچنین معتقدند که علاوه بر بایدن، ترامپ هم برای نامزدشدن بای انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور پیر هستند.

این نظرسنجی دو روز پس از آن انجام شد که رابرت هور، بازپرس ویژه، گزارش خود را درباره نحوه برخورد بایدن با اسناد محرمانه منتشر کرد که در آن رئیس جمهور را پیرمردی خوش‌نیت با حافظه ضعیف توصیف کرد.

E67CC4D5-3FAE-401A-A14B-4A7F5E3E5327

همچنین نتایج نظرسنجی اخیر «فایننشال تایمز» و دانشکده «استفان رأس» در دانشگاه ایالتی میشیگان نشان می‌دهد که یک سوم آمریکایی‌ها معتقدند که سیاست‌های اقتصادی بایدن موجب آسیب زیادی به اقتصاد این کشور شده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی آمریکایی‌ها بیشتر به سیاست‌های اقتصادی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق این کشور نسبت به سیاست‌های جو بایدن باور دارند.

روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد که این نظرسنجی نشان داد که تنها ۳۱ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند اقدامات اقتصادی بایدن به سود این کشور بوده است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان (۴۹ درصد) اعلام کردند که شرایط مالی آنها در دوران ریاست جمهوری بایدن بدتر شده است. تنها ۱۷ درصد از آمریکایی‌ها اعلام کردند که وضعیت مالی آنها از زمان ورود بایدن به کاخ سفید بهبود یافته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی