لاپید: باید کابینه نتانیاهو سرنگون و انتخابات برگزار شود

کدخبر: ۶۵۶۸۹۸
اقتصادنیوز: رهبر اپوزیسیون اسرائیل تصریح کرد باید انتخابات برگزار و کابینه فعلی سرنگون شود.
لاپید: باید کابینه نتانیاهو سرنگون و انتخابات برگزار شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون این رژیم گزارش دادند که تل‌آویو در کنار جنگ، از بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رنج می‌برد.

خبر مرتبط
لاپید اعتراف کرد/ اسرائیل درحال از دست دادن جایگاه خود در جامعه بین‌المللی است

لاپید گفت: کابینه کنونی با ریاست بنیامین نتانیاهو مانع توافق عادی سازی روابط با عربستان است چراکه با به رسمیت شناختن کشور فلسطین که یکی از شروط عربستان است، مخالف است.

براساس گزارش شبکه خبری المیادین، لاپید همچنین تصریح کرد باید انتخابات برگزار و کابینه فعلی سرنگون شود.

لاپید تصریح کرد: اسرائیل با بحران مواجه است و تنها راه برای حل این بحران برگزاری انتخابات است و اعتصاب یکی از ابزارهای تحقق آن است.

وی در ادامه افزود: افرادی مانند بتسلئیل اسموتریچ (وزیر دارایی) و ایتامار بن گویر (وزیر امنیت داخلی) حتی قادر به مدیریت یک اداره دولتی نیستند.

خبر مرتبط
لاپید: نتانیاهو هیچ هدف سیاسی ساخته شده ای در غزه ندارد/ انحلال کابینه نزدیک است؟

اقتصادنیوز: رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل گفت که دولت نتانیاهو شکست خورده است و در این جنگ هیچ نوع هدف سیاسی در غزه و لبنان ندارد.

 لاپید همچنین گفت: امیدوارم سخنرانی نتانیاهو در کنگره ضرری به دنبال نداشته باشد و آخرین سخنرانی او در سال ۲۰۱۵ چیزی جز فاجعه برای ما به ارمغان نیاورد.

وی اظهار داشت کابینه نتانیاهو در نهایت سقوط خواهد کرد اما دشوار است و زمان می‌برد.

لاپید گفت: دولت نتانیاهو در حال نابودی هر چیزی است که برای اسرائیل خوب است و نمی‌داند چگونه جنگ، اقتصاد یا سیاست خارجی را مدیریت کند.

رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد: بن گویر پلیس را به یک گروه شبه‌نظامی ویژه متشکل از گروهی دیوانه از افراط‌گرایان تبدیل می‌کند که بخش‌هایی از اسرائیل را اداره می‌کنند.

پیشتر لاپید اعلام کرده بود برای سرنگونی کابینه نتانیاهو تلاش می‌کند زیرا این کابینه نتوانست اسیران صهیونیست در نزد حماس را آزاد کند. او افزود این کابینه شکست‌خورده، اکنون تنها یک وظیفه دارد و آن هم بازگرداندن اسیران است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی