هوای پایتخت ناسالم است/ این مناطق وضعیت قرمز دارند

کدخبر: ۶۵۷۳۳۱
اقتصادنیوز: کیفیت هوای تهران هم اکنون با میانگین ۱۰۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های سنی حساس قرار گرفت.
هوای پایتخت ناسالم است/ این مناطق وضعیت قرمز دارند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا روز چهارشنبه ۱۳ تیر و در ساعت انتشار خبر بر روی این عدد قرار دارد که در این شرایط به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

همچنین این شاخص در ۲۴ گذشته با میانگین ۱۱۶ در وضعیت نارنجی و آلوده نیز برای گروه‌های سنی حساس بود.

بر اساس اطلاعات سنجش کیفیت هوای تهران، چهار منطقه در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد ولی در سایر نقاط پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

پایتخت نشینان از ابتدای امسال تاکنون، پنج روز هوای پاک، ۸۴ روز هوای سالم، ۱۵ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی استنشاق کردند.

خبر مرتبط
ترافیک صبحگاهی در معابر تهران پرحجم است/ این بزرگراه ها ترافیک دارند

اقتصادنیوز: معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از شروع ترددها و آغاز ترافیک صبحگاهی در سطح معابر پایتخت خبر داد.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی