واکنش حزب‌الله به ترور فرمانده نظامی/آژیر خطر در جولان شمالی شنیده شد

کدخبر: ۶۵۷۵۷۹
اقتصادنیوز: منبعی در حزب‌الله لبنان امروز- پنجشنبه- به الجزیره گفت: حملات ما در حال حاضر ادامه روند واکنش به ترور فرمانده نظامی «محمد نعمه ناصر» است.
واکنش حزب‌الله به ترور فرمانده نظامی/آژیر خطر در جولان شمالی شنیده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، این منبع در حزب‌الله لبنان در این گفت‌وگو تاکید کرد: با بیش از ۲۰ پهپاد به چندین مقر اسرائیلی در الجلیل حمله کردیم.

خبرنگار العربی الجدید نیز گزارش داد: در پی حملات شدید از لبنان آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای در الجلیل و جولان اشغالی سوریه رخ داد.

پیشتر خبرنگار الجزیره گزارش داده بود: آژیرهای خطر در شهرک‌های جنوب جولان اشغالی سوریه به صدا درآمده که پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰ پهپاد از لبنان نفوذ کرده باشند.

رادیو ارتش اشغالگر نیز به نقل از یک منبع امنیتی نوشت: حزب‌الله حداقل ۱۰ پهپاد را به سمت خاک اسرائیل پرتاب کرد. آژیرهای خطر در شهرک «کریات شمونه» و شهرک‌های اطراف آن در الجلیل علیا به صدا درآمد.

رادیو ارتش اشغالگر افزود: پهپادها و موشک‌ها در شهرک کتسرین در جنوب جولان سقوط کرد و مناطق وسیعی آتش گرفتند.

شبکه ۱۲ عبری هم گزارش داد که ۱۵ موشک از لبنان به سمت شهرک‌های الجلیل پرتاب شده است.

در مقابل رسانه‌های عبری گزارش دادند: ارتش مناطق وسیعی از جنوب لبنان را بمباران کرد.

در این راستا خبرنگار روسیا الیوم گزارش داد که هواپیماهای جنگی اشغالگران همزمان با شلیک توپخانه سنگین منطقه «برغر» در جنوب لبنان را با ۲ حمله هوایی هدف قرار دادند.

همچنین یک پهپاد اشغالگران ۲ حمله به عمق شهرک حولا در بخش شرقی و دیگری شهرک عیترون در بخش مرکزی را هدف قرار داد، در حالی که هواپیماهای جنگی یک حمله هوایی را در مجاورت شهرک رامیا در غرب انجام دادند.

بخش توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز حومه شهرک‌های العدیسه و مرکبا و شهرک‌های میس الجبل و حولا را هدف قرار داد.

در عین حال موشک‌های رهگیر پرتاب شده توسط گنبد آهنین در حریم هوایی شهرک‌های بخش شرقی جنوب لبنان منفجر شد.

شرکت رادیو و تلویزیون اشغالگران ادعا کرد پدافند هوایی موشک‌هایی را که از جنوب لبنان در حریم هوایی کریات شمونه در الجلیل علیا پرتاب شده بود، رهگیری کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی