اعمال فشار اسرائیل بر مصر /اجرای طرح مرزی کلید خورد؟

کدخبر: ۶۵۷۶۱۹
اقتصادنیوز: رسانه‌های عبری از فشار رژیم صهیونیستی بر مصر جهت اجرای یک طرح مرزی شامل تغییر موقعیت کنونی گذرگاه رفح و احداث دیوار زیرزمینی و زمینی در مرزهای مصر با غزه خبر دادند.
اعمال فشار اسرائیل بر مصر /اجرای طرح مرزی کلید خورد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، تل‌آویو فشارهای خود بر قاهره را به منظور اجرای طرح رژیم صهیونیستی جهت احداث دیوار زیر زمینی و زمینی در امتداد محور فیلادلفیا و نیز انتقال گذرگاه کنونی رفح به مکان دیگر ادامه می‌دهد.

وبگاه رژیم صهیونیستی «ایپک» (Epoch) تاکید کرد، مصر به شدت با تغییراتی که رژیم صهیونیستی خواهان اجرای آن در گذرگاه رفح و محور فیلادلفیا است، مخالفت می‌ورزد.

در این گزارش آمده است که مصر درخصوص گزارش‌های رسانه‌های اسرائیلی درباره تغییراتی که ارتش صهیونیستی قصد دارد به زودی در گذرگاه رفح و در مرزهای نوار غزه با مصر اجرا کند احساس نگرانی می‌کند.

برخی منابع امنیتی در رژیم صهیونیستی توضیح دادند که ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد در امتداد محور فیلادلفیا دیوار زیر زمینی و زمینی به طول ۱۴ کیلومتر را احداث کند تا به زعم آن مانع احداث تونل‌های قاچاق از مصر به نوار غزه شود.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در نظر دارد موقعیت کنونی گذرگاه رفح را تغییر دهد و گذرگاه مرزی جدیدی در نزدیکی گذرگاه کِرِم شالوم در مثلث مرزی میان اراضی اشغالی، نوار غزه و مصر ایجاد کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی