دستگیری متهمان حادثه مرگبار ازدحام جمعیت در هند

کدخبر: ۶۵۷۶۲۹
اقتصادنیوز: پلیس هند ۶ نفر را در ارتباط با حادثه زیر دست و پا ماندن افراد در مراسمی مذهبی که سبب مرگ ۱۲۱ نفر شد، دستگیر کرد.
دستگیری متهمان حادثه مرگبار ازدحام جمعیت در هند

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پلیس هند اعلام کرد که ۶ نفر را به دلیل حادثه ازدحام شدید جمعیت و کشته شدن ۱۲۱ نفر زیر دست و پا در یک مراسم مذهبی در ایالت «اوتار پرادش» دستگیر کرده است. 

به گزارش رویترز، این حادثه روز سه‌شنبه در روستای کوچکی رخ داد که در آن حدود ۲۵۰ هزار نفر از پیروان آیین هندو برای گوش دادن به سخنان یک واعظ گردهم آمده بودند. بر اساس گزارش‌های اولیه پلیس، سازمان‌دهندگان این رویداد فقط اجازه تجمع ۸۰ هزار نفری را دریافت کرده بودند. 

گفته می‌شود حادثه زمانی رخ داده که برخی از مردم به سمت وسیله نقلیه واعظ دویده، اما توسط دستیاران او متوقف شدند. در نتیجه آن آشوبی به وجود آمد و برخی به زمین افتادند. دیگران نیز که قصد خارج شدن از محوطه را داشتند، روی زمین‌های ناهموار لیز خورده و در مسیر بقیه جمعیت افتادند. 

مقامات می‌گویند اجساد شامل ۱۱۲ زن و ۷ کودک کشته شده بوده و به خانواده‌های آنان تحویل داده شده است. قرار است رئیس اصلی‌ترین حزب مخالف کنگره هند به زودی با خانواده کشته‌شدگان دیدار کند. 

گفتنی است، ازدحام در رویداد‌های هند که شامل جمعیت زیادی است و اغلب به خوبی مدیریت نمی‌شوند، غیرمعمول نیست.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی