بارقه‌های امید برای آتش‌بس اسرائیل و حماس/ مقام صهیونیست فاش کرد

کدخبر: ۶۵۷۶۹۵
یک مقام صهیونیست که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز از پیشرفت چشمگیر در مذاکرات صلح میان طرفین خبر داد.
بارقه‌های امید برای آتش‌بس اسرائیل و حماس/ مقام صهیونیست فاش کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده رژیم صهیونیستی از پیشنهاد قابل توجه و جدی حماس برای آتش بس خبر داد.

گرچه از اواخر ماه مِی میلادی مذاکرات صلح میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی به دلیل زیاده خواهی مقامات صهیونیست به بن بست رسیده و متوقف شد اما اکنون کورسوی امیدی برای رسیدن به یک توافق به منظور استقرار آتش بس در غزه دیده می‌شود.

یک مقام صهیونیست که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز از پیشرفت چشمگیر در مذاکرات صلح میان طرفین خبر داد.

خبر مرتبط
اقدام جنون آمیز کابینه اسرائیل در کرانه باختری/ تهدید تشکیل کشور مستقل فلسطین

اقتصادنیوز: منابع خبری پنجشنبه شب از موافقت کابینه رژیم صهیونیستی با احداث حدود پنج هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در کرانه باختری خبر دادند.

این منبع که جزو تیم مذاکره کننده صهیونیست‌ها با حماس است، اعلام کرد: "پیشنهاد اخیر حماس برای استقرار آتش بس شامل پیشرفت قابل توجهی است." با این حال، وی از ارائه جزئیات بیشتر پیرامون این پیشنهاد و نظر نهایی مقامات صهیونیست پیرامون آن خودداری کرد.

وی تاکید کرد: اکنون یک شانس جدی برای رسیدن به توافق صلح وجود دارد اما این مسئله کاملاً به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بستگی دارد.

این مقام صهیونیست خاطر نشان کرد: این پیشنهاد می‌تواند به پیشبرد مذاکرات کمک کند. اکنون یک توافق با شانس واقعی برای اجرایی شدن روی میز قرار دارد. گرچه بندهای پیشنهاد مطرح شده به سهولت قابل اجرا نیست اما آنها نباید توافق را به هم بزنند.

اینکه چه میزان دیدگاه این مقام صهیونیست منعکس کننده دیدگاه نتانیاهو است، مشخص نیست. با این حال، آنچه به نظر مسلم می‌رسد شکاف فزاینده میان ارتش رژیم صهیونیستی و کابینه ائتلافی و افراطی نتانیاهو است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی