جزئیات تازه از پرونده آتش‌بس غزه و دور تازه مذاکرات در دوحه

کدخبر: ۶۵۸۹۴۹
اقتصادنیوز:‌ پس از یک دور از گفتگو های فشرده در قاهره، از امروز چهارشنبه نشستی چهارجانبه با حضور هیئت های مصر، آمریکا، قطر و رژیم صهیونیستی در دوحه آغاز شد.
جزئیات تازه از پرونده آتش‌بس غزه و دور تازه مذاکرات در دوحه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر به نقل از العربی الجدید، مذاکرات آتش بس امروز چهارشنبه با مشارکت «ویلیام برنز» رئیس سیا و «دیوید برنیا» رئیس موساد در دوحه برگزار شد.

روز گذشته یک منبع مصری گفت که مقامات مصر، آمریکا، قطر و رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در دوحه برای گفتگو درباره توافق تبادل اسرا و آتش بس در غزه، گرد هم خواهند آمد.

خبر مرتبط
اعلام موضع تازه عربستان درباره جنگ غزه/ کار اسرائیل سخت شد

اقتصادنیوز: وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی بر ضرورت توقف جنگ در نوار غزه و موضع ثابت کشورش در قبال فلسطین تاکید کرد.

این منبع آگاه همچنین اعلام کرد که مذاکرات آتش بس با تلاش های هیات امنیتی مصر برای نزدیک کردن دیدگاه طرف های مذاکره کننده به یکدیگر، همچنان در قاهره ادامه دارد. وی اظهار کرد که مذاکرات در زمینه آتش بس امروز چهارشنبه در دوحه و روز پنج‌شنبه در قاهره، از سرگیری خواهد شد.

هیات آمریکایی به ریاست ویلیام برنز روز گذشته (سه شنبه) برای آغاز دور جدید مذاکرات و گفت و گو با هیات امنیتی مصر وارد قاهره شده بود. همزمان با این سفر، رونین بار رئیس شاباک در همان روز وارد قاهره شد و پس از مذاکرات با هیات آمریکایی و مقامات مصری در زمینه مسائل اختلافی در ارتباط با توافق تبادل اسرا و آتش بس در غزه، قاهره را ترک کردند.

درهمین ارتباط، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، با میانجی‌گران تماس هایی داشت و درباره پیامدهای فاجعه آمیز تحولات غزه و رفح به آنها هشدار داد و اشاره کرد که این تحولات ممکن است روند مذاکرات را به نقطه صفر بازگرداند.

در همین راستا، جهاد طه سخنگوی رسمی جنبش حماس، روز گذشته در بیانیه ای تاکید کرد: «حماس در جریان مذاکرات آتش بس از اصول خود نمی گذرد و از ارائه هر خدمتی به ملت و مقاومت دریغ نمی‌ورزد.»

وی در ادامه گفت: مذاکراتی درباره این مسائل در حال برگزاری است و امیدواریم طرف صهیونیستی در این مذاکرات جدیت داشته باشد و به تعهدات خود پایبند بماند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی