نیویورک‌تایمز از بازگشت ترامپ در ۲۰۲۴ خبر داد؛

تغییر استراتژی ترامپ/ او می‌داند همه‌چیز تمام است

کدخبر: 373134
اقتصادنیوز: نیویورک‌تایمز از تغییر رویکرد دونالد ترامپ با پذیرش شکست خود در انتخابات خبر داد و ضمن گمانه‌زنی درباره جزئیات آن، به نقل از یکی از مشاورین رئیس‌جمهوری نوشت: «او (ترامپ) می‌داند همه چیز تمام شده است».

به گزارش اقتصادنیوز؛ روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با عنوان «ترامپ هنگام تعمق درباره آینده خود ، سناریوهای غیرقابل تحقق را به جریان می‌اندازد» مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور به مشاورانش گفته، او می‌تواند به فاصله کوتاهی پس از تایید رسمی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، نامزدی خودش را برای انتخابات سال ۲۰۲۴ اعلام ‌کند.

نیویورک‌تایمز

بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز در جلسه روز چهارشنبه در کاخ سفید ، رئیس جمهور ترامپ موضوعی داشت که می خواست با مشاورانش در میان بگذارد ، بسیاری از آنها به او گفته اند که شانس موفقیت در تغییر نتایج انتخابات 2020 ناچیز است.

به گفته افرادی که در جریان بحث قرار گرفتند ، وی سپس به آنها فشار آورد که آیا مجلس قانونگذاری ایالتی جمهوری‌خواهان می توانند الکتورهای طرفدار ترامپ را در تعداد معدودی از ایالت های کلیدی انتخاب کرده و در مجمع گزینندگان -در تاریخ ۱۴ دسامبر- آرای الکترال مورد نیاز وی را برای تغییر نتیجه و پیروزی نهایی به نام او بزنند. (مطلب مرتبط؛ توطئه ترامپ برای ماندن در کاخ‌سفید)

با این حال منابع می گویند این یک مکالمه دقیق نبود و یا واقعاً از سوی مشاوران وی جدی گرفته نشد. یکی از مشاوران ترامپ به نیویورک‌تایمز گفت: «او می داند که همه چیز تمام شده است»، اما به گفته این مشاور او به جای پذیرش شکست، با شنیدن یک سناریوی بعید برای ماندن در سمت خود وسوسه شده است.

با این حال به نظر می‌رسد خود وی نیز امید چندانی به موفقیت این سناریو نداشته و بیشتر به آینده نامعلوم خود را پس از ریاست جمهوری می‌اندیشد. بنابراین ترامپ احتمالاً تا زمان برگزاری مجمع گزینندگان این روزنه امید را باز می‌گذارد و ضمن پافشاری بر ادعای تقلب با هدف اقناع پایگاه رأی خود، از پذیرش شکست بصورت علنی خود داری می‌کند. پس از برگزاری مجمع گزینندگان و قطعی شدن شکست رئیس‌جمهور در تاریخ ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر)، وی بدون تأیید صحت نتیجه انتخابات، شکست را پذیرفته و برای نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ آمادگی خود را اعلام می‌کند.

طبق مصاحبه های نیویورک‌تایمز با نیمی از مشاوران و افراد نزدیک به رئیس جمهور، جز اینَ، هیچ استراتژی بزرگی در کار نیست. ترامپ سعی می‌کند انتقال ادعاهای بی اساس از یک چرخه خبری به چرخه دیگر نام خود را زنده نگه دارد و در حال نظاره این است که  چقدر می‌تواند با طرح انبوه ادعاهای بی‌اساس برای طرفداران خود، در برابر روایت واقعی شکست مقاومت کند تا حمایت پایگاه جمهوری خواه خود را تضمین کرده باشد.

به نوشته نیویورک‌تایمز وی با آگاهی از سناریوی خروج از کاخ سفید، امیدوار است که میلیون ها هوادار خود را برای هر آنچه که در آینده رخ می‌دهد، پر انرژی و وفادار نگه دارد. مشاوران وی گفته‌اند که تلاش‌های وی و طرح ادعاهایی مبنی بر تقلب، تنها مطابق یکی از سرگرمی‌های مورد علاقه رئیس‌جمهور است؛ جنجال ‌سازی و تماشای چگونگی اجرای آن.

به گفته منابع مطلع از این جلسه، ترامپ به طور جدی درباره قدم بعدی اعلام کرد که قصد دارد در سال 2024 مجدداً نامزد شود. فارغ از اینکه وی واقعاً این کار را انجام دهد یا خیر، چنین اقدامی فضا را برای احتمال کاندیداتوری دیگر چهره‌های جمهوری‌خواه تنگ خواهد کرد. جمهوری خواهان می‌گویند، ترامپ با این اقدام، حمایت گسترده‌ای را که حامیانش حتی در شکست او نشان دادند، حفظ خواهد کرد و می‌تواند یک معامله سودآور را برای آینده خود تضمین کند.

در این بین آقای ترامپ روزهای خود را صرف جابجایی بین محل اقامت خود در کاخ سفید و دفتر بیضوی و تماشای پوشش تلویزیونی آخرین هفته‌های ریاست جمهوری خود می‌کند. مشاوران وی به نیویورک‌تایمز گفته‌اند، حال و هوای ترامپ غالباً ناخوشایند است، اما برخلاف توییت‌هایی که اغلب با حروف بزرگ می‌نویسد، صدایش را از عصبانیت بلند نمی‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما