کدخبر: ۳۷۴۳۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توصیه رئیس‌جمهور چک به دونالد ترامپ؛

تسلیم شو و مایه شرمساری کشورت نباش

اقتصادنیوز؛ رئیس دولت جمهوری چک به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا توصیه کرد با تسلیم شدن در برابر نتایج انتخابات مایه شرمساری آمریکا نشود.

به گزارش اقتصادنیوز، رئیس دولت جمهوری چک روز پنجشنبه ردر گفت‌وگو با رویترز از همتای آمریکایی خود درخواست کرد در برابر نتیجه انتخابات تسلیم شده و مایه شرمساری کشورش نشود.

زمان در مصاحبه‌ای گفت: «شخصاً معتقدم این‌که [ترامپ] تسلیم شده و اینطور مایه شرمساری نباشد و اجازه دهد رئیس جمهور جدید وارد دفتر [کاخ سفید] شود، بسیار عقلانی‌تر خواهد بود».

زمان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا یکی از حامیان ترامپ بود اما رفته رفته از وی فاصله گرفت و به چین و روسیه نزدیک‌تر شد.

میلوش زمان

در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد، برآورد رسانه‌ها حاکی است «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات با ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ پیروز شده است.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. 

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است، مطرح کرده است اما این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

ترامپ هفته گذشته در توئیتی به طور تلویحی به پیروزی بایدن در انتخابات اعتراف کرد اما ساعتی بعد، پذیرش هر گونه شکست در انتخابات را رد کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند