گزینه‌های رئیس‌جمهور جدید آمریکا برای وزارت‌خانه‌ها؛

وزرای کابینه جو بایدن

کدخبر: 386688
اقتصادنیوز : جو بایدن، رئیس جمهور منتخب، گزینه های کابینه خود و سمت‌های سطح بالای کاخ سفید را نهایی کرده است. اگرچه سمت‌های کابینه به استثنای معاون رئیس جمهور، رئیس ستاد کاخ سفید، مشاور امنیت ملی و برخی دیگر از دستیاران و مشاوران، سایراعضا نیز به تأیید اکثریت مجلس سنا دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از واشینگتن‌پست؛ بایدن قول داده بود "رئیس جمهور همه آمریکایی‌ها" بوده و کابینه‌ای بسازد که نشان دهنده تنوع نژادی ایالات متحده باشد. در صورت تأیید همه گزینه‌ها، کابینه وی از کابینه اوباما هم متنوع‌تر خواهد بود.

جو بایدن و خانواده

 

متنوع‌ترین کابینه تاریخ آمریکا

با این وجود بایدن با انتقاد‌هایی روبه‌رو است مبنی بر اینکه زنان رنگین پوست اغلب در سمت‌های سطح پایین‌تر کابینه گماشته شده‌اند، و اغلب منصب سطح بالاتر در اختیار مردان سفیدپوست با رزومه سطح بالا قرار گرفته است. اما مدافعان کابینه انتخابی بایدن می‌گویند در عوض دومین مقام برتر دولت، یعنی معاون رئیس‌جمهور، کملا هریس خود دختر یک زوج مهاجر(پدر جامائیکایی و مادر هندی) است و یک آمریکاییِ آفریقایی-آسیایی‌تبار محسوب می‌شود.

بایدن

 

به جز هریس، از مجموع ۲۳ منصب اصلی دولت (۱۵ وزیر کابینه و ۸ سمت هم‌سطح کابینه)، ۷ سمت شامل وزیر مسکن و توسعه شهری، وزیر داخلی، رئیس شورای مشاوران اقتصادی، رئیس سازمان مدیریت و بودجه، رئیس سازمان مشاغل خُرد، نماینده تجاری آمریکا و سفیر آمریکا در سازمان ملل، به زنان غیرسفیدپوست واگذار شده است.

همچنین ۴ سمت کابینه شامل وزارت خزانه‌داری، وزارت انرژی، وزارت بازرگانی و ریاست اطلاعات ملی به زنان سفید پوست سپرده شده است، و ۵ سمت مهم دیگر شامل وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت امنیت کشور و ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در اختیار مردان غیر سفیدپوست است. ۷ کرسی باقی‌مانده کابینه نیز به مردان سفید پوست تعلق گرفته است.

همه یاران پرزیدنت

اقتصادنیوز همزمان با انتقال قدرت در ایالات متحده در قالب پرونده‌ای ویژه، همه اعضای دولت جو بایدن، اعم از وزراء، مناصب سطح بالای کابینه و مقامات ارشد کاخ سفید را نفر به نفر بررسی و معرفی کرده است. در این بخش با وزیران کابینه بایدن آشنا شوید.


همه یاران پرزیدنت (بخش ۱): وزرای کابینه جو بایدن
همه یاران پرزیدنت (بخش ۲): مناصب سطح بالای کابینه جو بایدن
همه یاران پرزیدنت (بخش ۳): مقامات ارشد کاخ سفید بایدن-هریس
همه یاران پرزیدنت (بخش ۴): کلیه اعضای دولت بایدن به تفکیک حوزه‌های کلان


هیئت وزرای کابینه

دولت ایالات متحده دارای ۱۵ وزارت‌خانه اصلی است و همه وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور مستلزم تأییدیه مجلس سنا هستند. کزینه‌های پیشنهادی جو بایدن برای هدایت این ۱۵ وزارت‌خانه به شرح زیر است.

۱. وزیر امور خارجه: آنتونی بلینکن

اعضای کابینه جو بایدن

 آنتونی بلینکن (Antony Blinken)، گزینه وزیر امور خارجه، مشاور دیرینه جو بایدن در سیاست خارجی است.

تونی بلینکن ۵۸ ساله، معاون سابق وزیر امور خارجه در زمان رئیس جمهور باراک اوباما بود و کار خود را در وزارت خارجه در زمان دولت کلینتون آغاز کرد. انتظار می رود که اعتبار گسترده او در زمینه سیاست خارجی پس از ۴ سال استراتژی کلنگی دولت ترامپ و تهاجم ملی گرایانه وی، به آرام شدن وضعیت سیاست خارجه آمریکا و جهان کمک کند.

آنتونی بلینکن

بلینکن که اصالتی یهودی دارد در مدرسه دالتون درس خوانده است و پس از آن به پاریس رفته و بخشی از سال‌های تحصیل خود را در آنجا گذرانده است. او سپس در دانشگاه هاروارد حضور پیدا کرده و سال‌ها بعد در دو دولت بوش و کلینتون نیز در سیاست خارجی حضور داشته است. او در سال 2002 با اوان رایان ازدواج کرد. با توجه به مسیحی بودن عروس، خطبه عقد او توسط یک کشیش یهودی و سپس یک مسیحی خوانده شد.

قائم مقام وزیر خارجه (معاون سیاسی): وندی شرمن

اعضای کابینه جو بایدن

وندی شرمن (Wendy R. Sherman)  در صورت تأیید سنا، اولین زنی خواهد بود که به عنوان قائم‌مقام و معاون وزیر خارجه در امور سیاسی خدمت می‌کند. شرمن در مذاکرات هسته‌ای ایران یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده ایالات متحده بود. شرمن به خاطر دستاوردهای دیپلماتیک، توسط پرزیدنت اوباما مدال امنیت ملی دریافت کرد.

 وی در کالج اسمیت تحصیل کرد و مدرک لیسانس خود را از دانشگاه بوستون و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مددکاری اجتماعی را از دانشگاه مریلند دریافت کرد.

 معاون ارشد مدیریت و منابع: برایان مک‌کئون

اعضای کابینه جو بایدن

برایان مک‌کئون (Brian P. McKeon): مشاور دیرینه سیاست خارجی بایدن است. وی بیش از ۲۰ سال در دوران سناتوری بایدن فعالیت کرد. مک کئون سپس به عنوان معاون امنیت ملی بایدن در زمان معاون رئیس جمهور در دولت اوباما، و نیز به عنوان دبیر اجرایی و رئیس شورای امنیت ملی و معاون اصلی وزیر دفاع در امور سیاسی فعالیت می‌کرد.

مک کئون مدرک لیسانس خود را از دانشگاه نوتردام و مدرک دکترای حرفه‌ای خود را نیز از مرکز حقوقی دانشگاه جورج تاون دریافت کرد.

دستیار امور امنیت بین‌الملل و کنترل تسلیحات: بونی جنکینز

اعضای کابینه جو بایدن

دکتر بونی جنکینز (Dr. Bonnie Jenkins) گزینه دستیار وزیر در امور امنیت بین‌الملل و کنترل تسلیحات که پیش از این بنیانگذار و مدیر اجرایی مؤسسه زنان رنگین‌پوست برای پیشبرد صلح، امنیت و تحول منازعه (WCAPS) بوده است. سوابق قبلی جنکینز به دولت اباما-بایدن و به عنوان مسئول امور کاهش تهدیدها در دفتر امنیت بین‌المللی و منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در وزارت امور خارجه بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۰۱۷ برمی‌گردد.

دکتر جنکینز افسر بازنشسته نیروی دریایی است. وی دارای مدرک دکترای دانشگاه ویرجینیا، ۲ کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه جورج‌تاون و مدیریت دولتی از دانشگاه ایالتی آلبانی در نیویورک، و  لیسانس از کالج آمهرست است. او همچنین دکترای تخصصی خود را از دانشکده حقوق آلبانی دانشگاه نیویورک در یافت کرد.

 دستیار امور سیاسی: ویکتوریا نولند

اعضای کابینه جو بایدن

ویکتوریا نولند (Victoria Nuland) با ۳۲ سال سابقه به عنوان دیپلمات در دوران ۵ رئیس جمهور و ۹ وزیر امور خارجه ایالات متحده، از هر دو حزب سیاسی کار کرده است. وی به عنوان دستیار وزیر خارجه در امور اروپا و اوراسیا در زمان رئیس جمهور اوباما و وزیر امور خارجه کری خدمت کرده است

نولند پیش از این به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه در دوران وزارت هیلاری کلینتون، و سفیر ایالات متحده در ناتو در دوران رئیس جمهور جورج دبلیو بوش خدمت کرده است. وی عضو ارشد غیر مقیم در موسسه بروکینگز است. وی همچنین یک متخصص ممتاز در زمینه استراتژی کلان در دانشگاه ییل است.

دستیار امور امنیت غیرنظامیان، دموکراسی و حقوق بشر: عُذرا زایه

اعضای کابینه جو بایدن

عُذرا زایه (Uzra Zeya) از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به عنوان کاردار و معاون سفیر ایالات متحده در پاریس خدمت کرده است

پیش از این به عنوان دستیار وزیر و معاون اصلی وزیر خارجه در دفتر دموکراسی، حقوق بشر و کار فعالیت کرده است. زایه از سال ۱۹۹۰ به خدمات خارجی پیوست و در دهلی نو، مسقط ، دمشق، قاهره و کینگستون تجربه کاری داشته است.

۲. وزیر خزانه‌داری: جنت یلن

اعضای کابینه جو بایدن

 جنت یلن (Janet Yellen) نخستین رئیس زن تاریخ فدرال رزرو آمریکا، حالا می‌تواند با تبدیل شدن به نخستین وزیر خزانه‌داری زن ایالات متحده، تاریخ‌ساز شود.  یلن یک اقتصاددان مشهور و کارشناس برجسته بازار کار است که قبل از ورود به سیاست -به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی رئیس‌جمهور بیل کلینتون در اواخر دهه 1990-  سال‌ها به عنوان استاد دانشگاه زندگی می‌کرد.

وی سپس مجموعه‌ای از نقش‌های کلیدی را در فدرال رزرو به عهده گرفت و در انتها با انتخاب رئیس جمهور باراک اوباما به عنوان رئیس فدرال رزرو انتخاب شد. او اولین زنی بود که در این مقام عالی‌رتبه خدمت کرد. یلن از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ فدرال رزرو را رهبری کرد تا به یکی از قدرتمندترین زنان در جهان تبدیل شود و یکی از معماران اصلی بهبود اقتصادی لقب بگیرد. از زمان جنگ جهانی دوم، در دوره ریاست وی  نرخ بیکاری بیش از دوران سایر رؤسای فدرال رزرو کاهش یافت.

جنت یلن، در دهه 1970 هنگام کار به عنوان محقق در فدرال رزرو با جورج آکرلوف، اقتصاددان، ملاقات و یک سال بعد ازدواج کرد. آکرلوف بعدها و در سال ۲۰۰۱ برنده جایزه نوبل اقتصاد شد. آنها یک پسر دارند که او نیز استاد اقتصاد است.

جنت یلن رئیس سابق فدرال رزرو و گزینه وزیر خزانه‌داری دولت بایدن

هنگام شروع کار یلن به عنوان رئیس فدرال رزرو، نرخ بیکاری ایالات متحده 6.7 درصد بود. وقتی او رفت، این میزان به 4.1 درصد رسیده بود. رئیس جمهور ترامپ علی‌رغم موفقیت یلن، سنت‌شکنی کرد و تصمیم گرفت او را برای دومین دوره ریاست فدرال رزرو منصوب نکند؛ ظاهراً به این دلیل که فکر می‌کرد، خانم یلن برای چنین شغل بزرگی، قد کوتاهی دارد! (قد یلن 5 فوت 3 اینچ یا حدود ۱.۶ متر است). ترامپ در عوض جروم پاول، وکیل جمهوری‌خواه را به عنوان جایگزین انتخاب کرد.

در صورت تأیید سنا، جنت یلن به عنوان وزیر خزانه‌داری بار دیگر کار خود را با یک چالش بزرگ آغاز خواهد کرد. زیرا آمریکا در تلاش است تا از یک پاندمی گسترده که جان حدود ۴۰۰هزار میلیون آمریکایی را گرفته، باعث بسته شدن صدها هزار کسب‌وکار و بیکاری ده‌ها میلیون شهروند شده، رهایی یابد.

قائم‌مقام وزیر خزانه‌داری (تحریم‌های اقتصادی و سیستم‌های مالی): والی آدِیِمو

اعضای کابینه جو بایدن

والی آدیمو (Wally Adeyemo) گزینه قائم‌مقام وزیر خزانه‌داری، پیش‌تر به عنوان معاون مدیر شورای اقتصاد ملی و معاون مشاور امنیت ملی در دولت اوباما-بایدن خدمت کرده است. وی اولین رئیس دفتر حمایت مالی مصرف کننده و رئیس فعلی بنیاد اوباما است.

احتمالاً آدیمو نیجریه‌ای‌تبار که مشاور اقتصادی ارشد حوزه بین‌المللی است، در سیاست‌های تحریمی آمریکا نقش ویژه‌ای خواهد داشت.

۳. وزیر دفاع: لوید آستین

اعضای کابینه جو بایدن

لوید آستین (Lloyd Austin)، گزینه وزارت دفاع، ژنرال چهار ستاره بازنشسته با بیش از 40 سال خدمت در ارتش است. وی در دوران اوباما، با معاون رئیس جمهور بایدن برای بازگشت نیروهای آمریکایی از عراق همکاری کرد. آستین که یکی از طراحان لشکرکشی نظامی برای شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام (داعش) بوده و در صورت تأیید سنا اولین وزیر دفاع آمریکایی آفریقایی‌تبار خواهد شد.

لوید آستین

آستین در آلاباما متولد و در جورجیا بزرگ شد. وی لیسانس علوم خود را از وست پوینت، کارشناسی ارشد خود را در ۲ رشته آموزش از دانشگاه اوبرن و مدیریت بازرگانی از دانشگاه وبستر دریافت کرد.

 قائم مقام وزیر دفاع: کاتلین هیکس

اعضای کابینه جو بایدن

دکتر کاتلین هیکس (Dr. Kathleen Hicks) گزینه قائم‌مقامی وزیر دفاع، معاون سابق وزیر دفاع در امور استراتژی، برنامه‌ریزی و نیروها، و نیز  معاون اصلی وزیر دفاع در امور سیاست گذاری بوده است.

هیکس جوایز ممتاز خدمات امنیتی را از سه وزیر دفاع و یک رئیس ستاد مشترک ارتش دریافت کرده است. وی در حال حاضر ناظر آژانس دفاعی تیم انتقالی بایدن-هریس را است. در صورت تأیید هیکس اولین زنی خواهد شد که به عنوان معاون وزیر دفاع خدمت می‌کند.

کاتلین هیکس

دکتر هیکس دانش‌آموخته دارای بورسیه دونالد مارون در دانشکده مطالعات بین‌المللی پیشرفته دانشگاه جان هاپکینز است. وی از کالج Mount Holyoke laude فارغ التحصیل شد و به ترتیب مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه مریلند و انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) دریافت کرد.

دستیار امور سیاسی وزیر دفاع: کالین کال

اعضای کابینه جو بایدن

دکتر کالین کال (Dr. Colin Kahl) گزینه معاون امور سیاسی وزیر دفاع، یک مشاور امنیت ملی دیرینه بایدن است و به عنوان معاون دستیار رئیس جمهور اوباما و مشاور امنیت ملی بایدن معاون رئیس جمهور وقت فعالیت کرده است. کالین کال پیش‌تر نیز دستیار وزیر دفاع در امور خاورمیانه بود.

رابرت گیتس به دلیل خدمات برجسته عمومی کالین کال، به وی مدال خدمات ممتاز عمومی اعطا کرد. او مدرک کارشناسی را از دانشگاه میشیگان و دکترای خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت کرد.

۴. دادستان کل: مریک گارلند

اعضای کابینه جو بایدن

قاضی مریک گارلند (Judge Merrick Garland) در حال حاضر در دادگاه استیناف ایالات متحده آمریکا برای منطقه کلمبیا خدمت می‌کند، جایی که او به مدت هفت سال قاضی ارشد بوده است. وی بازنشسته وزارت دادگستری و به عنوان معاون دادستان کل بخش کیفری و معاون اصلی دادستان کل نیز فعالیت کرده است.

وی پس از کسب بورسیه برای حضور در دانشگاه هاروارد، با مدرک افتخاری ممتاز فارغ التحصیل شد، و مدرک حقوق خود را از دانشکده حقوق هاروارد دریافت کرد.

قائم مقام دادستان کل: لیزا موناکو

اعضای کابینه جو بایدن

لیزا موناکو (Lisa Monaco) با سابقه ۱۵ سال خدمت در وزارت دادگستری که اغلب آن را به عنوان دادستان فدرال حرفه‌ای گذرانده، گزینه قائم‌مقام دادستان کل است. وی اولین زنی بود که به عنوان دستیار دادستان کل در امور امنیت ملی تأیید شد و به عنوان مشاور امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم کاخ سفید نیز فعالیت کرده است.

دستیار دادستان کل: ونیتا گوپتا

اعضای کابینه جو بایدن

ونیتا گوپتا (Vanita Gupta) به عنوان دستیار دادستان کل برای بخش حقوق شهروندی بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ خدمت کرده است. او یکی از شناخته شده‌ترین وکلای حقوق مدنی در آمریکا، و دادستان ارشد سابق حقوق شهروندی است. این دختر هندی-آمریکایی می‌تواند اولین زن رنگین پوست باشد که در این نقش خدمت می‌کند.

دستیار دادستان عمومی در امور حقوق شهروندی: کریستن کلارک

اعضای کابینه جو بایدن

کریستن کلارک (Kristen Clarke) گزینه دستیار دادستان کل در بخش حقوق شهروندی است. وی پیش‌تر در بخش حقوق مدنی در وزارت دادگستری خدمت می کرد، جایی که وی پرونده های جرایم خشونت، قاچاق انسان، رفتار نامناسب پلیس ، حق رأی و بررسی مجدد پرونده‌ها را اداره می کرد.

۵. وزیر امنیت داخلی: الخاندرو مایورکاس

اعضای کابینه جو بایدن

الخاندرو مایورکاس (Alejandro Mayorkas)، در صورت تأیید سنا اولین مهاجر لاتین‌تبار خواهد بود که وزارت امنیت داخلی را رهبری می‌کند. وی در زمان دولت اوباما-بایدن به عنوان معاون وزیر امنیت داخلی خدمت کرده است.

۶. وزیر کشور (داخلی): دب هالند

اعضای کابینه جو بایدن

دب هالند (Deb Haaland) عضو مجلس نمایندگان و انتخاب تاریخی بایدن برای وزیر کشور (وزیر داخلی)، زندگی حرفه ای خود را صرف مبارزه برای خانواده‌های اقلیت، از جمله در قبیله‌های بومی، جوامع روستایی و رنگین‌‌پوست کرده است. وی نایب رئیس کمیته منابع طبیعی مجلس است و در صورت تأیید تاریخ را به عنوان اولین وزیر بومی آمریکا، تاریخ‌ساز می‌شود.

۷. وزیر بهداشت و خدمات اجتماعی: خاویر بِسِرا

اعضای کابینه جو بایدن

خاویر بسرا (Xavier Becerra)، گزینه وزیر بهداشت و خدمات انسانی، در زمان نمایندگی در مجلس، به تصویب قانون مراقبت مقرون به صرفه کمک کرد، و به عنوان دادستان کل کالیفرنیا از این قانون در دادگاه عالی دفاع کرد. وی نیز در صورت تأیید، اولین لاتین‌تباری خاوهد شد که این وزارت‌خانه را مدیریت می‌کند.

۸. وزیر کار (کارگران): مارتی ولش

اعضای کابینه جو بایدن

مارتی والش (Marty Walsh)، گزینه بایدن برای وزیر کار، در زمانی که شهردار بوستون بود، برای حداقل دستمزد 15 دلاری و مرخصی استحقاقی کارگران مبارزه کرده است. او به عنوان قهرمان کارگران شناخته میشود، و روابط و تجربه عمیق کافی برای آغاز دوره جدیدی از قدرت کارگری را دارد. وی از ۲۱ سالگی به اتحادیه کارگران محلی ۲۲۳ پیوست و بعداً رئیس اتحادیه شد.

۹. وزیر مسکن و توسعه شهری: مارشا فیوج

اعضای کابینه جو بایدن

مارشا فیوج (Marcia Fudge)، عضو مجلس نمایندگان و گزینه وزیر مسکن و شهرسازی که سال‌ها مأموریت کاهش فقر و رفع نابرابری را پیش برده است. وی در صورت تأیید اولین زنی خواهد بود که در بیش از 40 سال گذشته این وزارت‌خانه را رهبری می‌کند و دومین زن سیاه‌پوست است که ریاست این نهاد را بر عهده می‌گیرد.

مارشا فیوج قهرمان دیرینه مسکن ارزان قیمت‌، احیای مجدد شهر، سرمایه‌گذاری در زیرساخت ها و سایر اصلاحات برای افزایش ایمنی، رفاه و پایداری جوامع آمریکایی است. وی ، لیسانس خود را در رشته تجارت از دانشگاه ایالتی اوهایو و دکترای حرفه‌ای خود را از دانشکده حقوق دانشگاه کلیولند-مارشال کسب کرد.

۱۰. وزیر حمل و نقل: پیت بوتیجِج

اعضای کابینه جو بایدن

پیت بوتیجج (Pete Buttigieg) رقیب سابق بایدن در انتخابات درون‌حزبی کاندیداهای ریاست‌جمهوری، پیش از این به عنوان شهردار South Bend، در ایالت ایندیانا، 200 میلیون دلار سرمایه گذاری خصوصی را برای شهر خود تأمین کرد ، این امر باعث رشد شغل در سطح شهر و همکاری‌های نوآورانه خصوصی برای بهبود حمل و نقل شهری شد. وی با راه‌اندازی ابتکار "خیابان‌های هوشمند" زندگی جدیدی را در شهری که روزی در حال مرگ بود - احیا کرد. امری که به طراحی مجدد خیابان‌ها و تحریک سرمایه‌گذاری های بزرگ اقتصادی در این زمینه منجر شد. در صورت تأیید سنا، وی اولین وزیر از جامعه اقلیت‌های جنسی آمریکا خواهد شد.

پیت بوتیجج

پیت علاوه بر خدمت به عنوان شهردار ، افسر اطلاعاتی در نیروی دریایی ایالات متحده بود که در سال 2014 در افغانستان مستقر شد و در نهایت درجه ستوان را به دست آورد. بوتیجج که اهل ساوث‌بِند است، از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد و با بورسیه تحصیلی Rhodes وارد دانشگاه آکسفورد شد. 

۱۱. وزیر انرژی: جنیفر گرانهُلم

اعضای کابینه جو بایدن

جنیفر گرانهلم (Jennifer Granholm) فرماندار سابق میشیگان و گزینه وزیر انرژی، دارای سابقه همکاری با بایدن در زمینه ایجاد شغل و زمینه‌سازی برای سرمایه‌گذاری روی انرژی‌های پاک را دارد. امری که به بهبود و متنوع سازی اقتصاد میشیگان در رکود بزرگ کمک کرد. وی همچنین برای نجات یک میلیون شغل اتومبیل با دولت اوباما-بایدن همکاری کرد.

جنیفر گرانهولم

زمینه سازی برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها در انرژی های پاک که میلیون ها شغل خوب اتحادیه ای ایجاد می کند و منجر به تقویت طبقه متوسط می‌شود، یکی از مسئولیت های وی خواهد بود.

۱۲. وزیر بازرگانی: جینا ریموندو

اعضای کابینه جو بایدن

جینا ریموندو (Gina Raimondo) که اولین زنی که به عنوان فرماندار رود آیلند انتخاب شد، گزینه وزیر بازرگانیاست. وی به عنوان یک رهبر نوآور و موثر شناخته شده است که ایالت خود را از زمانی که با بدترین نرخ بیکاری در میان همه ایالت‌ها در کشور روبرو بود، احیا کرد.

ریموند برنامه‌های آموزش نیروی کار در سراسر ایالت را برای آماده سازی ایالت جهت ورود به اقتصاد قرن ۲۱ آغاز کرد. وی همچنین یک برنامه وام برای مشاغل کوچک ایجاد کرده که برای کارآفرینان رود آیلند -بیش از نیمی از زنان یا افراد رنگین پوست- توان ورود به فعالیت های جدید را فراهم کرده است.

 قائم مقام وزیر بازرگانی: دان گرِیوز

اعضای کابینه جو بایدن

دان گریوز (Don Graves)،گزینه قائم‌مقام وزیر بازرگانی، مشاور معتمد و دیرینه بایدن است که سال‌ها به معاون رئیس‌جمهور وقت در دولت اوباما-بایدن در زمینه مشاغل و اقتصاد مشاوره می‌داد. وی در زمان دولت اوباما-بایدن به عنوان مدیر اجرایی شورای مشاغل و رقابت رئیس جمهور و معاون دستیار وزیر در مشاغل خرد، و نیز در سیاست‌های توسعه اجتماعی و مسکن در وزارت خزانه داری ایالات متحده خدمت کرده است.

۱۳. وزیر کشاورزی: تام ویلسَک

اعضای کابینه جو بایدن

تام ویلساک (Tom Vilsack) گزینه وزیر کشاورزی که پیش‌تر در سال ۲۰۰۹ با تأیید سنا به عنوان وزیر کشاورزی خدمت کرده است

در دوران وزارت وی رکوردشکنی سرمایه‌گذاری در جوامع روستایی و پیشرفت‌های اساسی در سیستم وعده‌های غذایی مدارس کشور رخ داد. وی رهبری یک کارزار موفق برای افزایش استانداردهای ایمنی مواد غذایی در دولت اوباما-بایدن را نیز به عهده داشته است.

۱۴. وزیر امور کهنه‌سربازان: دنیس مک‌دونا

اعضای کابینه جو بایدن

دنیس مک‌دونا (Denis McDonough)، گزینه وزیر امور کهنه‌سربازان که پیش‌تر رئیس کارکنان کاخ سفید، معاون مشاور امنیت ملی و رئیس ستاد شورای امنیت ملی در دولت اوباما-بایدن بوده است. مک دونا در زمان حضور در شورای امنیت ملی اظهار داشت که برای نظارت مستقیم بر اعضای ارتش در افغانستان و عراق به طور منظم و میدانی وارد عمل می‌شود.

مک دونا در مینه سوتا در یک خانواده ۱۱ نفره بزرگ شد، به کالج دانشگاه سنت جان (مینه‌سوتا) و سپس برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه جورج تاون رفت.

۱۵. وزیر آموزش و پرورش: میگل کاردونا

اعضای کابینه جو بایدن

دکتر میگل کاردونا (Dr. Miguel Cardona)، گزینه وزیر آموزش، معلم سابق کلاس چهارم مدارس دولتی بوده که جوانترین مدیر ایالتس و بعداً معاون سرپرست مدارس در زادگاهش مریدن، در ایالات کانکتیکت شد.

مدیریت وی به عنوان عضو هیئت عالی آموزش و پرورش ایالت، کمک کرد تا کانکتیکت اولین ایالت در کشور باشد تا از بهره‌مندی یکایک دانش‌آموزان مدارس دولتی این ایالت از یک لپ تاپ و اینترنت پرسرعت برای آموزش از راه دور، اطمینان حاصل شود.

اعضای کابینه جو بایدن

 

 

تیتر یک
  • آمارهای رسمی برای دهه ۹۰ نشان می دهد

    اقتصادنیوز :بررسی هزینه خانوار دهک های کشور در سال ۹۸ نشان می دهد که دهک دهم یا دهک ثروتمند جامعه ،با اختلاف نسبی به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما