هشدار نماینده پارلمان عراق درباره حمله آمریکا و اسرائیل به الحشد الشعبی

کدخبر: 389097
اقتصاد نیوز : عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق درباره حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به مقرهای سازمان الحشد الشعبی عراق هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «کریم علیوی» نماینده ائتلاف الفتح که ریاست آن را «هادی العامری» برعهده دارد، گفت: همگان می دانند که آمریکا و اسرائیل در پس حمایت و پشتیبانی مالی از گروههای تروریستی در عراق و منطقه با هدف برهم زدن امنیت و ثبات این کشورها است.

وی که امروز پنجشنبه با پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت وگو می کرد، افزود: اسرائیل تلاش می کند که با اتهامات واهی و دروغین علیه سازمان الحشد الشعبی و فرماندهان آن افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهد و کوشش کند تا این سازمان را تضعیف کند و در نتیجه، بعید نمی دانیم که اسرائیل با کمک آمریکا حملاتی هوایی را برای هدف قرار دادن مقرهای الحشد الشعبی یا نیروهای نظامی دیگر عراق به راه بیاندازد.

به نوشته پایگاه بغداد الیوم، مرکز مطالعات امنیت رژیم صهیونیستی وابسته به دانشگاه تل آویو اخیرا حمله ای احتمالی علیه این رژیم را سناریوسازی کرد و براساس این سناریو مدعی شد که این حمله با شلیک موشک ها از عراق به اهداف صهیونیستی در فلسطین اشغالی آغاز خواهد شد.

علیوی بر لزوم "کنترل دولت عراق بر حریم هوایی این کشور برای جلوگیری از موارد نقض (حریم و حاکمیت عراق) آنگونه که در گذشته روی داد، تاکید کرد".

وی همچنین "بر لزوم گفت وگوی دولت عراق با شورای امنیت برای پایان دادن به موارد نقض (حاکمیت) از سوی اسرائیل" تاکید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما