واکنش آمریکا به اظهارات اخیر مکرون درباره برجام

کدخبر: 389879
اقتصاد نیوز : یک دیپلمات سابق آمریکایی به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه درباره توافق هسته‌ای ایران واکنش نشان داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «مارک فیتز پاتریک» دیپلمات اسبق آمریکایی، در پیامی به اظهارات اخیر «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، درباره توافق هسته‌ای ایران واکنش نشان داده است.

او در پیامی توییتری نوشت: «مکرون باید به تداوم مذاکرات برجام اشاره می‌کرد. مذاکرات برای احیای برجام نباید شامل اعضای جدید باشد.»

هفته گذشته مکرون در مصاحبه‌ای درباره توافق هسته‌ای ایران و مذاکرات آینده درباره آن صحبت کرد و بدون اشاره به بدعهدی‌های طرف غربی در پای‌بندی به تعهداتش در برجام و خروج یکجانبه آمریکا از آن، مدعی شد: «مذاکره با ایران بسیار سختگیرانه خواهد بود.»

رئیس‌جمهور فرانسه همچنین گفته بود: «عربستان سعودی باید در هر مذاکره‌ای با ایران حضور داشته باشد.»

دولت پیشین آمریکا تحت ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در ماه می‌سال ۲۰۱۸ در اقدامی یکجانبه توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام را به بهانه‌های واهی نقض آن از سوی ایران زیر پا گذاشت. پس از آن نیز کمپین غیرانسانی فشار حداکثری را با محوریت تروریسم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران به‌راه انداخت.

حال با تغییر دولت در واشنگتن و ریاست جمهوری «جو بایدن» همگان در انتظار مشخص شدن سرنوشت توافق هسته‌ای ایران هستند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ شهریور

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۳۰ شهریور در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده ا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما