پاپ سنت شکنی کرد

کدخبر: 391365
اقتصاد نیوز : پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان با زیر پا گذاشتن سنت‌ها، برای اولین بار یک زن را به مقامی ارشد در شورای کلیسایی اسقف‌ها منصوب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ناتالی بکوآرت، اولین زنی است که به این سمت منصوب می شود و از حق رای برخوردار است.

بر اساس گزارش گاردین، این بانوی ۵۲ ساله، یکی از دو فرد جدیدی است که برای این پست به شورای کلیسایی پیشنهاد داده شده بود. این شورا، نهادی از اسقف هاست که مسائل اصلی تعالیم را مورد مطالعه قرار می دهند و ناتالی از سال ۲۰۱۹میلادی در آنجا مشاور بوده است.

سنت‌شکنی پاپ؛ اولین زن به شورای کلیسای کاتولیک راه یافت

کاردینال «ماریو گرچ» دبیرکل شورای کلیسایی گفت که این انتصاب نشان می دهد که پاپ مایل به مشارکت دادن بیشتر زنان در فرآیند تصمیم گیری در کلیسا است.

وی افزود: در دوره های قبل، تعداد زنانی که به عنوان کارشناس و مستمع مشارکت داشتند، افزایش یافته، اما با انتصاب خواهر ناتالی بکوآرت و امکان مشارکت وی در رای گیری، بابی جدید گشوده شده است.

شورای کلیسایی متشکل از اسقف ها و کاردینال هاست که از حق رای برخوردارند. این شورا همچنین دربرگیرنده کارشناسانی است که نمی توانند رای دهند.

پاپ فرانسیس به نوعی نشان داده که خواستار اصلاح شورای کلیسایی و انتصاب زنان در کلیسا و همچنین اعطای نقش بیشتری به افراد غیرروحانی در کلیساست.

بکوآرت دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت از مدرسه معتبر تجارت پاریس است و در بوستون آمریکا نیز تحصیل کرده است.

تیتر یک
  • نگاه تحلیلگران به نشست ژنو و آینده مناسبات دو ابرقدرت؛

    اقتصادنیوز: در اجلاس رؤسای جمهور آمریکا و روسیه، جو بایدن و ولادیمیر پوتین در ژنو آنچه بیش از هرچیز دیگر روشن به نظر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما