«دو - صفر» به نفع ترامپ!

کدخبر: 393049
دونالد ترامپ جونیور در توئیتی نوشت: «وقتی نظام حاکم از تو متنفر است و می‌خواهد دیگر نامزد انتخابات نشوی معلوم است داری راه درست را می‌روی!»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پس از پایان روند استیضاح ترامپ به اتهام تحریک به شورش برای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، دونالد ترامپ پسر، تبرئه شدن پدرش را با انتشار عکسی از چهره رئیس‌جمهوری پیشین بر بدن سیلوستر استالونه در فیلم راکی ۳ جشن گرفت. او زیر این عکس نوشت: «قهرمان استیضاح‌های پی‌درپی»!

بر اساس گزارش ایندیپندنت، دونالد ترامپ پسر، پس از دومین دادگاه استیضاح پدرش در توییتر خود نوشت: «وقتی نظام حاکم از تو متنفر است و می‌خواهد دیگر نامزد انتخابات نشوی، معلوم است که داری راه درست را می‌روی.»

اریک ترامپ هم خیلی ساده توییت کرد: «دو-صفر».

جیسون میلر، مشاور ترامپ نیز نوشت: «تا ابد تبرئه شد».

دونالد ترامپ هم که احتمال نامزدی‌ در انتخابات سال ۲۰۲۴ را رد نکرده است، بلافاصله اعلام پیروزی کرد و پس از آن‌که رای اکثریت هر دو حزب به محکومیت او، به دو سوم لازم نرسید، گفت که جنبش ملی «عظمت آمریکا»، دوباره سر برخواهد  آورد. او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «جنبش تاریخی، میهن‌پرستانه و زیبای ما برای ساختن دوباره آمریکا تازه شروع شده است. در ماه‌های آینده کلی حرف برایتان دارم و منتظرم که این راه زیبا را در کنار هم ادامه دهیم تا دوباره آمریکا را برای همه آمریکایی‌ها به اوج قدرت برسانیم.»

دونالد ترامپ جونیور در ویدیویی، این استیضاح را «یک استیضاح ساختگی دیگر» خواند که «سیفونش را کشیدیم» و «کلا مزخرف» بود. او همچنین گفت که جمهوری‌خواهان هم باید «همین کار» را با دموکرات‌ها بکنند.

رهبران استیضاح مجلس سنا، در آخرین بحث‌هایشان هشدار دادند که تبرئه رئیس‌جمهوری پیشین و پاسخگو ندانستن این نیروی بی‌ثبات‌کننده در سیاست آمریکا، او و هوادارانش را جری می‌کند تا دوباره به اعمال خشونت دست بزنند یا فرایندهای دموکراتیک را خدشه‌دار کنند.

لحظاتی پس از رای سنا به تبرئه ترامپ، میچ مک‌کانل، سناتور جمهوری‌خواه و رهبر این حزب در مجلس سنا، با اظهارنظری جنجالی درباره رئیس‌جمهوری پیشین، نشان داد که جمهوری‌خواهان حاضرند بدون او نیز به راه خود ادامه دهند. هفت نماینده جمهوری‌خواه در نهایت با دموکرات‌ها همراه شدند و به محکومیت ترامپ رای دادند. این بزرگ‌ترین ائتلاف دو حزبی در آرای استیضاح در تاریخ ایالات‌متحده آمریکا بوده است.

مک‌کانل علت حمله به ساختمان کنگره را «سستی ننگین» رئیس‌جمهوری وقت «در انجام وظایفش» عنوان کرد و به صراحت گفت: «هیچ شکی نیست که رئیس‌جمهوری ترامپ عملا و اخلاقا مسئول دامن زدن به رویدادهای آن روز است.»

او افزود: «مردمی که به این ساختمان حمله کردند، معتقد بودند دارند به خواسته‌ها و دستورهای رییس‌جمهورشان عمل می‌کنند. پدید آمدن چنان اعتقادی در مردم، نتیجه قابل پیش‌بینی سخنان نادرست، نظریه‌های توطئه و مبالغه‌های بی‌محابای او در طول زمان بود که بالاخره به اوج خود رسید.»

با وجود به پایان رسیدن این استیضاح، همچنان ممکن است ترامپ با عواقب قانونی تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات در جورجیا مواجه شود و کارگروه‌هایی در کنگره به بررسی این حمله و از جمله شهادت شاهدان عینی احتمالی مشغول‌اند. تحقیقات فدرال درمورد این شورش همچنان ادامه دارد و پرونده‌های بسته‌نشده ده‌ها حامی ترامپ نیز همچنان در دست بررسی است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما