الکاظمی تهدید کرد/ عامل ترور فعالان سیاسی در عراق دستگیر شد

کدخبر: 393064
نخست وزیر عراق از بازداشت یک گروهک که اهالی بصره را به رعب و وحشت انداخته و تعدادی از فعالان را ترور کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در توییتی نوشت، "گروهک مرگ" که اهالی بصره را به وحشت انداخته و مسئول ترور تعدادی در این استان است با همت نیروی امنیتی بازداشت شد تا تحت محاکمه عادلانه علنی قرار بگیرد.

وی در ادامه نوشت، قاتلان "جنان ماذی" و "احمد عبدالصمد" امروز و فردا هم قاتلان "ریهام" و" الهاشمی" و تمامی کشته شدگان قصاص می شوند. عدالت هرگز به خواب نمی رود.

الکاظمی پس از کشته شدن هشام الهاشمی از فعالان عراق در ششم ژوئیه ۲۰۲۰ گفته بود، عراق قبل از سپردن قاتلان به دستگاه قضایی چشم روی هم نخواهد گذاشت.

پس از کشته شدن الهاشمی، تحسین اسامه، فعال اهل بصره هم توسط نیروهای مسلح ۱۴ اوت ۲۰۲۰ و سپس ریهام یعقوب، فعال زن از همین استان کشته شدند و چهار تن دیگر از فعالان بصره در فاصله زمانی کوتاه مورد سوء قصد قرار گرفتند.

در این حوادث الکاظمی اعلام کرد، فرمانده پلیس بصره و تعدادی از مدیران امنیتی را برکنار کرده و تمامی اقدامات لازم را به کار خواهد بست تا نیروهای امنیتی به وظایف خود عمل کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما