رای پایه حزب اللهی ها در انتخابات 1400

کدخبر: 395798
اقتصاد نیوز: خبرگزاری فارس با انعکاس یادداشتی رای جریان انقلابی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 را 16 تا 18 میلیون برآورد و از ائتلاف اصولگرایان حمایت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز، خبرگزاری فارس با انعکاس یادداشتی با عنوان "پدرخواندگی یا ائتلاف مساله این است" به انتقادهای برخی از اصولگرایان به ساز و کار نامزد این جریان در انتخابات سال آینده پرداخت.

در این یادداشت آمده اگر آنهایی که دور هم جمع شدند و برای وحدت تلاش می‌کنند را با عناوینی چون پدرخوانده و ... بخوانیم چه کسی می‌خواهد این وظیفه همسویی میان نامزدهای انتخاباتی را پیش ببرد؟

نویسنده با اشاره به انتقادهایی که به جلسات وحود اصولگرایان می شود نوشته است:"می‌گوید جمع کنید این پدرخواندگی را؛ می‌گویم فرض کن جمع کردیم. خب الان چه کنیم؟ راهکار شما چیه؟ اصلا پدرخواندگی یعنی چه؟ می‌گوید برای چه می‌نشینند و پشت درهای بسته برای جریان انقلاب تصمیم میگیرند؟ میگویم چه تصمیمی برای جریان انقلاب گرفتند؟ می‌گوید رئیس جمهور را همین‌ها میخواهند تعیین کنند. می‌گویم مگر به تصمیم اینها کسی رئیس جمهور می‌شود؟ می‌گوید اینها می‌خواهند گزینه خودشان را به اسم جریان انقلاب به خورد ما بدهند. می‌گویم شما خودتان گزینه دیگری را به اسم انقلاب معرفی کنید. می‌گوید ما که نمی‌توانیم. می‌گویم اگر اینها وحدت نکنند و دور هم جمع نشوند شما راضی می‌شوی؟ فردا خود شما نمی‌آیید بگویید بزرگان انقلابی هر کدامشان بچه حزب اللهی را به یک سویی می‌کشند و چند دستگی شده؟ و سکوت می‌کند."

نویسنده فارس ائتلاف را دارای یک مزیت و یک مشکل عنوان می کند و می نویسد: مزیت اصلی ائتلاف در این است که گروههایی که با هم ائتلاف کرده‌اند اطمینان می‌یابند که گزینه نزدیکتری به آنها رای خواهد آورد و از طرفی عیب این ائتلاف آن است که پس از پیروزی به دلیل مطالبات متعدد از فرد پیروز وظیفه سنگینی بر عهده او خواهد بود و تنظیم این مطالبات کار را سخت می‌کند.

یادداشت با اشاره به پایه رای اصولگرایان بر اساس انتخابات گذشته نوشت:در انتخابات گذشته آقای رئیسی گزینه جریان انقلابی بود و حتی آقای قالیباف هم به نفع ایشان از رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند. در نهایت این ائتلاف توانست ۱۶ میلیون رای کسب کند. در انتخابات قبل‌تر هم در سال ۹۲ مجموع آرای گزینه‌هایی که به جریان انقلابی نزدیک‌تر بودند حدود ۱۸ میلیون رای بود. این میزان رای می‌تواند در انتخابات‌های مختلف به عنوان پایه رای جریان انقلابی در نظر گرفته شود. با این وصف اگر جریان انقلابی با چند گزینه وارد رقابت بشود تکلیف مشخص است. حال چه کسی باید گزینه‌های ریاست جمهوری را به ۱ گزینه تبدیل کند؟ 

نویسنده تاکید دارد فرصتی برای آزمون و خطا نیست این تکلیفی است بر عهده تمام بزرگان این جریان که این وحدت را با تمام قدرت به پیش برند


 


 


 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما