خشم نتانیاهو از وزیر خارجه فرانسه

کدخبر: 415234
اقتصاد نیوز : بنیامین نتانیاهو به سخنان ژان ایو لودریان که به خطر تبدیل شدن رژیم صهیونیستی به یک "رژیم آپارتاید" اشاره کرده بود، واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نتانیاهو در بیانیه‌ای اعتراض شدید خود را نسبت به سخنان اخیر ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه ابراز کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، وی اظهار کرد که سخنان لودریان مبنی بر اینکه اسرائیل می‌تواند به "رژیم آپارتاید" تبدیل شود ادعایی پوچ، دروغین و بدون هیچ پایه و اساسی است.

نتانیاهو با ادعای اینکه تمامی شهروندان بدون درنظر گرفتن اصلیت آن‌ها در اسرائیل در برابر قانون مساوی هستند، اظهار کرد: " ما هیچ تلاش ریاکارانه و دروغین برای آموزش اخلاق در این زمینه را نخواهیم پذیرفت".

ژان ایو لودریان، روز یکشنبه، از درگیری‌های خونینی که طی دو هفته گذشته در شهرهای مختلط داخل اسرائیل بین ساکنان فلسطینی و یهودی به دلیل تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه قدس اشغالی و نوار غزه رخ داده، بود صحبت کرد.

به گزارش شبکه خبری فرانس۲۴، لودریان بیان کرد: "این اولین بار است که این اتفاق می‌افتد، این نشان می‌دهد که اگر راه حل دیگری غیر از تشکیل دو کشور داشتیم، در آن صورت در برابر شرایط آپارتاید مزمن خواهیم بود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و ۱۶۸ هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را ۱۴ هزار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما