معاون والی نیمروز خبر داد؛

ادامه پیشروی طالبان در خاک افغانستان

کدخبر: 431534
اقتصادنیوز : گروه طالبان هم پیشتر با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود که کنترل شهر زرنج را به دست گرفته است. در این تصاویر، شورشیان در داخل فرودگاه محلی حضور دارند و در حال گرفتن عکس با ورودی شهر هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران ؛  معاون والی نیمروز روز جمعه از سقوط شهر زرنج، مرکز این ولایت به دست گروه طالبان خبر داد. به این ترتیب گروه طالبان کنترل اولین مرکز یکی از ولایت های افغانستان را به دست گرفت.

روح گل خیرزاد معاون نیمروز روز جمعه ۶ اوت در گفتگو با خبرگزاری فرانسه این مطلب را اعلام کرد.

گروه طالبان هم پیشتر با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود که کنترل شهر زرنج را به دست گرفته است. در این تصاویر، شورشیان در داخل فرودگاه محلی حضور دارند و در حال گرفتن عکس با ورودی شهر هستند.

نیمرزو در منطقه‌ای عمدتا بیابانی و کم جمعیت واقع شده و زرنج مرکز این استان حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سقوط زرنج در حالی رخ داده که ابتدا دولت افغانستان این مسئله را تکذیب می‌کرد و ادعاهای طالبان مبنی بر به دست گرفتن مرکز ولایت نیمروز را شایعات ساخته طالبان خوانده بود.

همچنین طالبان روز جمعه در مرکز کابل مدیر مرکز رسانه‌های دولتی افغانستان را ترور کرد. این تازه‌ترین مورد از به قتل رسیدن یک مقام دولتی افغانستان از سوی طالبان به فاصله تنها چند روز پس از سوقصد به جان سرپرست وزارت دفاع این کشور به شمار می‌رود. این ترور در حالی اتفاق افتاده که طالبان در هفته‌های اخیر و به موازات خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان، دامنه نفوذ خود را در این کشور گسترش داده و مناطق بیشتری را به کنترل و تصرف خود در آورده است.

تیتر یک
  • بایدن، یک رئالیست عملگرا (بخش دوم)

    اقتصادنیوز: تصمیم بایدن برای پایان جنگ آمریکا در افغانستان با نقض هرگونه فرضیه «لیبرال انترناسیونالیستی» همراه بود و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما