طالبان، این مرد را اعدام می کند/ علت: همکاری با آمریکا

کدخبر: 435475
اقتصاد نیوز : طالبان برادر یک مترجم افغان را به جرم همکاری با آمریکا به اعدام محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، بر اساس پیام‌های دریافتی، طالبان برادر یک مترجم افغان را به اتهام کمک به ایالات متحده و تأمین امنیت برادرش که به عنوان مترجم نیروهای آمریکایی کار می‌کرد، به اعدام محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، این پیام‌ها تنها یک نمونه از تهدید طالبان علیه افغان‌هایی است که خود‌ یا خانواده آن‌ها با آمریکا همکاری کرده‌اند و اکنون مجبور به فرار از کشور شده‌اند.

یکی از اعضای سابق ارتش آمریکا که با این مترجم کار کرده است، این وقایع را تأیید کرد و گفت که پیام‌ها در سه ماه گذشته به برادر مترجم رسیده است.

در نخستین پیام آمده است: «شما متهم به کمک به آمریکایی‌ها هستید، همچنین متهم هستید که امنیت برادر خود را که مترجم بود‌، تامین می‌کردید، بنا‌بر‌این باید در دادگاه حاضر شوید».

در دومین نامه دست‌نویس بر عدم حضور متهم در جلسه رسیدگی دادگاه تاکید شده است.

در نامه سوم که به صورت چاپی است، طالبان به برادر مترجم ابلاغ کرده است که چون وی هشدارهای قبلی مبنی بر توقف خدمت به آمریکایی‌ها را نادیده گرفته و در دادگاه حاضر نشده است، دادگاه او را غیابی محاکمه و به اعدام محکوم کرده است.

در این پیام قید شده است: «حکم دادگاه قطعی است و شما حق اعتراض نخواهید داشت، شما این مسیر را برای خود انتخاب کرده‌اید و مرگ شما اجتناب‌ناپذیر است».

طالبان طی سه ماه گذشته پیام‌ها را به برادر مترجم تحویل داده‌اند.

هویت این فرد افغان مشخص نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما