در دیدار طالبان با نماینده ویژه سازمان ملل چه گذشت؟

کدخبر: 438472
اقتصاد نیوز : سخنگوی طالبان ضمن تاکید بر همکاری این گروه با سازمان ملل، گفت که نماینده ویژه دبیرکل این سازمان در امور بشردوستانه در سفری که به کابل داشت؛ وعده تداوم کمک به مردم افغانستان را داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان، اعلام کرد که «ملأ عبدالغنی برادر» معاون سیاسی و از مقامات ارشد این گروه، در کابل با «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، دیدار کرد.

شاهین در همین رابطه در توئیتی که منتشر کرد، نوشت: هیئت نمایندگی سازمان ملل وعده تداوم کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان را داد و گفت که وی (گریفیتس) در جریان نشست آتی کشورهای کمک کننده، خواستار امدادرسانی بیشتر به افغانستان خواهد شد.

وی همچنین گفت که طالبان به هیئت نمایندگی سازمان ملل درباره «همکاری و تأمین امکانات مورد نیاز» اطمینان خاطر داده است.

دیدار ملأ عبدالغنی برادر و دیگر مقامات این گروه با مارتین گریفیتس در حالی صورت می‌گیرد که افغانستان پس از خروج غیر مسئولانه آمریکا از این کشور، با مشکلات قابل توجه زیر ساختی و انسانی علی الخصوص آنچه که به گفته سازمان ملل «بحران غذایی» اعلام شده، روبرو است.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد پیشتر در اظهاراتی نسبت به بروز یک «فاجعه انسانی» در افغانستان هشدار داده و از کشورهای جهان خواسته بود تا در پی خروج نهایی نیروهای آمریکا از خاک افغانستان و کنترل کامل طالبان بر این کشور، به ارائه کمک‌های اضطراری اقدام کنند.

تیتر یک
  • رکوردزنی تامین کسری بودجه در هفته هفدهم

    افزایش نرخ سود در بازار حراج اوراق بدهی موجب شد تا هفته هفدهم رکورد حجم معاملات در بازار اولیه حراج اوراق بدهی را به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما