ادعای جنجالی عضو جبهه پایداری درباره FATF

کدخبر: 438750
اقتصاد نیوز : عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه پیوستن به FATF یعنی شفاف‌سازی مالی و اطلاعاتی ایجاد کردن برای دشمنان، گفت: ما معتقدیم هیچ‌گونه عوایدی از پیوستن به FATF نصیب کشور نخواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حسین جلالی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص پیوستن ایران به FATF گفت: پیوستن به FATF یعنی شفاف‌سازی مالی و اطلاعاتی ایجاد کردن برای دشمنان. ما معتقدیم هیچ‌گونه عوایدی از پیوستن به FATF نصیب کشور نخواهد شد. نسخه FATF با این هدف برای ایران پیچیده شده که اطلاعات محرمانه، اقتصادی، نظامی و سیاسی کشور در اختیار بیگانگان قرار بگیرد.

جلالی ادامه داد: سردمداران FATF برای خودشان یکسری گارانتی و تضمین‌هایی قرار داده‌اند و اطلاعات محرمانه خود را به دیگران نمی‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه آقایان می‌گویند، بعد از پیوستن به FATF می‌توانیم برای آن شرط بگذاریم و دسترسی‌های خود را محدود کنیم، کاملاً اشتباه و بدون پشتوانه است.

نماینده مردم کرمان در مجلس تصریح کرد: FATF معاهده بین‌المللی و دارای چارچوبی خاص است. در معاهدات بین‌المللی نمی‌توان پیش شرط گذاشت و بنا را باید بر پذیرش بی قید و شرط بگذاریم.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: در پایان معاملات روز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ارزش معاملات سهام کاهش یافت و معاملات اوراق بدهی رشد ۱۱۵ درصدی داشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما