در خطبه‌های نمازجمعه قزوین مطرح شد

در افغانستان، حق و باطل مطرح نیست!/واکسن برکت آب مقطر نبود

کدخبر: 439532
اقتصادنیوز: امام جمعه موقت قزوین با اشاره به اینکه امروز جریان افغانستان نمونه‌ای از جنگ روایت‌هاست، گفت: جریان افغانستان پیچیده است و در آن جریان حق و باطل مطرح نیست، عده‌ای عنوان می‌کنند که چرا ایران در پنجشیر ورود نمی‌کند، این جملات دلسوزی برای افغانستان نیست تنها می‌خواهند عقبه‌شناسی جریان مقاومت را زیر سوال ببرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس سید مهدی خضری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مسجد النبی (ص) برگزار شد اظهار کرد:  جریان افغانستان پیچیده است و در آن جریان حق و باطل مطرح نیست روایتی را طراحی می‌کنند که در افغانستان جنگ حق و باطل به راه افتاده است و عده‌ای نیز عنوان می‌کنند که چرا ایران در پنجشیر ورود نمی‌کند. این جملات دلسوزی برای افغانستان نیست تنها عده‌ای می‌خواهند عقبه‌شناسی جریان مقاومت زیر سوال ببرند.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: آنانی که علیه مدافعان‌حرم مطلب منتشر می‌کردند امروز می‌گویند چرا از افغانستان دفاع نمی‌کنید باید در پاسخ بگوییم این سخنان جریان فکری عقبه مقاومت و دستاوردهای سردار سلیمانی را مورد هدف قرار می‌دهد. ایران مدافع ملت افغانستان و خواستار تشکیل دولت ملی در این کشور است البته در این میان هم نمی‌توانیم طالبان را تطهیر کنیم طالبان، حزب‌الله و داعش نیست.

وی اظهار کرد: این روایت‌ها را در واکسن برکت نیز مشاهده کردیم که عده‌ای عنوان داشتند واکسن برکت آب مقطر است و تایید نشده است این سخنان از سوی غرب‌گرایان و عده‌ای با نام طب سنتی منتشر و موجب تحریم واکسن ایرانی شده است؛ این در حالی است که رهبر معظم انقلاب هنگام تزریق واکسن برکت این حماسه را در تراز حماسه دفاع مقدس برشمردند.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: در زیارت عاشورا کسانی که روایت غلط را مطرح کردند را لعن می‌کنیم، معاویه در رأس راویان دروغین قرار دارد نامه عبیدالله به عمر سعد موجود است در آن نوشته شده بود چون خلیفه سوم را تشنه کشتند آب را بر روی امام حسین (ع) ببندند این روایت غلط تا ۲۰۰ سال موجب جنگ شد در اینجا جنگ روایت‌ها را به وضوح مشاهده می‌کنیم. امام سجاد (ع) اشاره کردند که ۳۰ هزار نفر در روز عاشورا برای قربت‌الی‌الله پدرم را کشتند.

وی اضافه کرد: گفته شد اسرایی که وارد شام شدند خارجی هستند و در آنجا نیز شاهد جنگ روایت‌ها بودیم امام سجاد(ع) در جنگ روایت‌ها جنگیده است، روایاتی که شهید را به قاتل و مومن را به کافر تبدیل می‌کرد.

خضری اشاره کرد: امروز نیز در جنگ روایت‌ها به سر می‌بریم این جنگ در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس عنوان کردند که چه کسی جواب خون شهدا را می‌دهد و اینگونه جنگ روایت‌ها را طراحی کردند؛ امروز هم جریان افغانستان را مطرح کردند که این جریان نیز نمونه‌ای از جنگ روایت‌هاست.

 خضری یادآور شد: حضرت علی (ع) در خطبه سه نهج‌البلاغه به ناکثین، قاسطین و مارقین اشاره دارند که در جریان انقلاب اسلامی در جنگ روایت‌ها با این سه دسته مواجه هستیم و امروز این سه جریان مقابل انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما