اظهار نظر آیت الله علوی گرگانی در خصوص ورزش زنان؛

ورزش زنان نباید موجب اختلاط با نامحرم باشد

کدخبر: 447319
آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید گفت: ورزش زنان در کشور نباید به نحوی باشد که موجب اختلاط با نامحرم باشد و وزارت ورزش و جوانان باید مراکز اختصاصی برای ورزش بانوان احداث کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید گفت: ورزش زنان در کشور نباید به نحوی باشد که موجب اختلاط با نامحرم باشد و وزارت ورزش و جوانان باید مراکز اختصاصی برای ورزش بانوان احداث کند.

این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار وزیر ورزش و جوانان با وی، افزود: ورزش بانوان در ایران باید بدون نیاز به آقایان باید به سمت خودکفایی و استقلال حرکت کند.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان اقداماتی انجام دهد که ورزش وسیله توجه به خداوند باشد و برخی رفتارهای احتمالی موجب سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.

آیت الله علوی گرگانی گفت: ایران باید الگوی کشورهای اسلامی در دنیا باشد و از این نظر بروز برخی صحنه ها و تصاویر مورد تایید نیست.

وی بیان کرد: طبق روایات اسلامی خداوند متعال یاور کسانی است که تقوای الهی را رعایت کرده و در مسیر خدمت به مردم می کوشند.

این مرجع تقلید افزود: از مهمترین توصیه های معارف دینی خدمت به مردم است به نحوی که خداوند رضایت خود را در رضایت مردم قرار داده است.

وی همچنین با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام، اظهار کرد: برخورد محبت آمیز با مردم سیره عملی اولیای الهی بوده است.

آیت الله علوی گرگانی: ورزش زنان نباید به نحوی باشد که موجب اختلاط با نامحرم باشد / بروز برخی صحنه ها و تصاویر مورد تایید نیست

حمایت از ورزش بانوان با حفظ ارزش‌های دینی

وزیر ورزش و جوانان نیز در این دیدار گفت: در دوره جدید به ورزش بانوان با حفظ ارزش ها و فرهنگ اسلامی توجه خواهد شد.

سیدحمید سجادی ادامه داد: وزارت ورزش در تلاش است تا نوجوانان را از سنین پایین با ورزش آشنا کند و این علاقه تا پایان عمر همراه آنها باشد.

به گفته وی، ورزش همگانی تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های بیماری در جوامع مختلف دارد و توسعه ورزش همگانی در کشورهای پیشرفته به عنوان یک رویکرد مهم در دستور کار است.

وزیر ورزش و جوانان امروز در سفر به شهر مقدس قم علاوه بر دیدار و گفت و گو با شماری از مراجع تقلید و علما، از پروژه سالن ورزشی ۴۵۰۰ نفره پردیسان بازدید و با پیشکسوتان ورزشی و سمن های جوانان دیدار می کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما