معاون رئیسی وعده داد: گشایش هایی صورت گرفته؛ شاهد اتفاقات خیلی خوبی خواهیم بود

کدخبر: 454415
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به تلاش، همت و عزم و اراده مسئولان به نظر می‌رسد هرچه جلوتر برویم شرایط بهتری را مشاهده خواهیم کرد. تاکنون گشایش‌هایی صورت گرفته و ان‌شاءالله در آینده شاهد اتفاقات خیلی خوبی خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، در نشست علمی «امام حسن عسکری(ع) از اندیشه تا زندگی» که به همت بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی و تهران برگزار شد، با اشاره به دوران کوتاه ولی پربار امامت یازدهمین امام شیعیان گفت: از امام حسن عسکری (ع) توصیه‌هایی برای عموم مردم و به ویژه خواص به یادگار مانده است که اگر نصب‌العین همگان به خصوص مدیران باشد بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های جامعه کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: از جمله سفارش‌های آن امام همام این بود که اهل تقوا و خداترس باشید، خیلی از معضلات امروزی ناشی از نافرمانی اوامر الهی است، کسی که عظمت خدا را درک کند به سمت معصیت و سرکشی نمی‌رود مخصوصاً در مورد حق‌الناس مرتکب تعدی و گناه نمی‌شود. توصیه دوم امام جدیت در امور زندگی و کارهایی است که برای خدا انجام می‌دهیم. یعنی اهل سهل‌انگاری و تعلل نباشیم و انجام امور همراه با اتقان و استحکام باشد. راستگویی، امانتداری، ذکر خدا، کسب معرفت و دانش، رعایت حقوق دیگران و... از توصیه‌هایی دیگر پدر بزرگوار امام زمان(عج) است که باید به آنها اهتمام ورزیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت توجه مسئولان به توصیه‌های ائمه(ع) تاکید کرد: در دولت سیزدهم در آغاز جلسات فرازهایی از فرمان معروف امام علی علیه السلام به مالک اشتر قرائت می‌شود و حجت‌الاسلام رئیسی به شرح موجز آن می‌پردازند تا جهت حرکت و رسالت خطیری که برعهده کارگزاران نظام اسلامی است مشخص شود.

حسینی در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به سوال یکی از اساتید در رابطه با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: به خاطر جایگاه رفیعی که این وزارتخانه دارد در خصوص نحوه مدیریت آن در ادوار گوناگون، اختلاف نظر وجود داشته و انتخاب وزیر آموزش و پرورش و ادامه خدمت وی همواره دشواری‌های خاص خود را دارد.

وی افزود: برای سکان‌داری وزارت آموزش و پرورش افراد متعددی مطرح بودند، حجت‌الاسلام رئیسی در نهایت به این جمع‌بندی رسیدند که آقای فیاضی برای اجرای ماموریت‌های این وزارتخانه مناسب هستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: بعد از معرفی وزیر پیشنهادی در مجلس مباحثی مطرح شد که بخشی از آن به خاطر این بود که شناخت کافی از توانمندی آقای فیاضی وجود نداشت؛ برای همین بلافاصله در مجلس و در کمیسیون آموزش کار را شروع کردیم و با نمایندگان جلسه گذاشتیم و وزیر پیشنهادی هم سوابق خودش را مطرح کرد و به ابهامات و سوالات پاسخ داده شد.

حسینی گفت: ابتدا مسائلی درباره «مسعود فیاضی» مطرح شد که با توضیحات ارائه شده مشخص شد درست نبوده‌اند. او با مباحث، نظام مسائل و چالش‌های آموزش و پرورش به خوبی آشناست، ۱۱ راهبرد ارائه کرده که اگر کسی با دیده انصاف این راهبردها، برنامه‌ها و اقدامات پیشنهادی را ببینند، نظرش نسبت به آقای فیاضی مثبت خواهد شد.

وی افزود: فیاضی روز یکشنبه و دوشنبه همین هفته در همه کمیسیون‌های مجلس حضور پیدا می‌کند و نمایندگان هم ابهامات و سوالاتی که دارند را مطرح می‌کنند و ایشان هم پاسخ می‌دهد. وزیر پیشنهادی به نظر بنده جوان اهل فضل و آشنا به معارف ناب اسلامی است، این خیلی فرق می‌کند با کسانی که به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش بودند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: در چهل و دو سال اخیر برای ارتقای آموزش و پرورش زحمت زیادی کشیده شده اما کافی نیست و باید اقدامات متعدد از جمله مطالبات رهبر فرزانه انقلاب به خصوص سند تحول بنیادین اجرا شود و حجت‌الاسلام رئیسی بر این باور است که آقای فیاضی می‌تواند این ماموریت بزرگ را انجام دهد.

حسینی یادآور شد: ما هم امیدواریم نمایندگان در یک فضای منطقی و معقول تصمیم بگیرند و البته هر تصمیمی گرفته شود دولت تبعیت خواهد کرد تا این وضعیت بلاتکلیفی که در آموزش و پرورش هست زودتر به پایان برسد. چنین وضعیتی برای کشور ضرر دارد و با سرپرست نمی‌شود یک جایگاه با این اهمیت را اداره کرد.

وی با بیان اینکه غالبا در اجرا مشکل داریم وگرنه اسناد بالادستی خیلی خوبی در کشور وجود دارد که روی زمین مانده است، گفت: آنچه نیاز است عزم و اراده است که خوشبختانه در این دولت این عزم و اراده وجود دارد و زمانی که دولت به صورت کامل استقرار پیدا کند کارهای اساسی و عمده سرعت می‌گیرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به تلاش، همت و عزم و اراده مسئولان به نظر می‌رسد هرچه جلوتر برویم شرایط بهتری را مشاهده خواهیم کرد. تاکنون گشایش‌هایی صورت گرفته و ان‌شاءالله در آینده شاهد اتفاقات خیلی خوبی خواهیم بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما