انتشار کامل‌ترین کتاب فقهی مقام معظم رهبری

کدخبر: 454850
اقتصادنیوز: چاپ جدید اجوبهًْ الاستفتائات، سیزدهمین چاپ از این کتاب است که در قالب طراحی جلد و کتاب‌‌سازی جدید توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، این چاپ در ۶۴۸ صفحه مشتمل بر دوهزار و ۱۱۸ استفتاء است که در ابواب فقهی گوناگون تنظیم شده است. از جهت گستردگی و تنوّع مسائل شرعی در موضوعات مختلف، این اثر کامل‌ترین کتاب فقهی معظّم‌‌له در موضوع بیان احکام و مسائل شرعی است.

اجوبهًْ الاستفتائات در حکم همان رساله‌‌‌ عملیه است که در تاریخ فقه تشیع موضوع نام‌آشنایی محسوب می‌شود. توضیح‌المسائل‌هایی که اکنون در دسترس همه قرار دارند عموم مسائل مبتلا به جامعه امروز اسلامی را به صورت یک سیر به هم پیوسته ذکر کرده و مقلد را با فضای کلی احکام اسلامی آشنا می‌سازند که با توجه به مسائل روز او تهیه و تنظیم شده است. مزیت و فایده این رساله‌ها آن است که مسائل احکام به شکل قاعده‌محور و جامع توضیح داده شده‌اند. نوع دیگری از رساله‌های عملیه که قدمت بیش‌تری دارد هم به صورت مجموعه‌ای از پرسش و پاسخ‌هاست که مقلدان از مرجع تقلید خود پرسیده و مرجع تقلید هم حسب پرسش و مسئله پرسیده شده، پاسخ فقهی مورد نظر را در برابر آن مکتوب کرده است. مزیت این دست از رساله‌ها این است که چون خواننده با متن پرسش و پاسخ مواجه است، حکم فقهی را به‌صورت ساده‌تر، مصداقی‌تر و جزئی‌تر مشاهده می‌کند و از این جهت از طرف عامه مسلمین بیش‌تر مورد استقبال قرار می‌گیرند. اجوبهًْ الاستفتائات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در زمره دسته دوم است. رساله‌‌ای مشتمل بر تعداد زیادی از پرسش‌های فقهی که بر اساس فتاوای فقهی این مرجع عالی‌قدر تنظیم و تدوین گردیده است. چاپ جدید اجوبهًْ الاستفتائات، سیزدهمین چاپ از این کتاب است که در قالب طراحی جلد و کتاب‌‌سازی جدید توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. این چاپ با طراحی ساده و دلنشین در ۶۴۸ صفحه مشتمل بر ۲۱۱۸ استفتاء است که در ابواب فقهی گوناگون تنظیم شده است. نکته‌ قابل توجه دیگر آنکه از جهت گستردگی و تنوّع مسائل شرعی در موضوعات مختلف، این اثر کامل‌ترین کتاب فقهی معظّم‌‌له در موضوع بیان احکام و مسائل شرعی است.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از تحولات بازارهای جهانیدر هفته پیش

    اقتصادنیوز: اعلام خبر تمدید دوره ریاست جروم پائول بر فدرال رزرو از عدم اطمینان در بازارهای جهانی کاست و قیمت طلا را…

از دست ندهید
بلیط هواپیما