غیبت رهبر کره شمالی در یک کنفرانس مهم/ او پیام کتبی فرستاد

کدخبر: 455746
رهبر کره شمالی خواستار تقویت خوداتکایی کره شمالی به رغم چالش‌های موجود از جمله مشکلات اقتصادی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پیام کتبی را خطاب به شرکت‌کنندگان در پنجمین کنفرانس "پیشتازان این سه انقلاب‌" که روز پنجشنبه در پیونگ‌یانگ برگزار شد، ارسال کرد. وی شخصا در این کنفرانس شرکت نداشت.

کیم جونگ اون در این نامه تاکید کرد: معنای این سه انقلاب در تقویت قدرت استقلال در مسیر انجام وظایف سوسیالیستی و عبور از چالش‌ها و مشکلات غیرمنتظره است.  

در این کنفرانس مقامات ارشد حزب و افرادی که مسئول اجرای این انقلاب‌ها هستند، شرکت داشتند تا موفقیت‌ها و تجارب خود را به اشتراک بگذارند و خطاها و درس‌هایی را که از این جنبش گسترده گرفته‌اند، تحلیل و بررسی کنند.

خبرگزاری KCNA در این گزارش اعلام کرد: رهبر کره شمالی در این نامه روش‌های انجام توسعه را مفصلا بیان کرده و از افرادی که نهایت تلاش خود را برای این جنبش انجام نمی‌دهند و از چالش‌های موجود از جمله مشکلات اقتصادی ترسیده‌اند، انتقاد کرد.

کیم جونگ اون در این نامه گفت: وظایف تعیین شده توسط حزب ما گسترده است و چالش‌ها در حال انباشته شدن هستند اما ما نمی‌توانیم تا زمانی که تمامی شرایط مهیا شوند، منتظر بمانیم. ما باید بدون ترس در امتداد مسیر توسعه‌مان با قدرت پیش برویم.

این اظهارت در حالی مطرح شدند که کره شمالی خواستار دستیابی به توسعه اقتصادی تحت یک برنامه پنج ساله جدید است که در هشتمین کنگره حزب حاکم در ماه ژانویه اعلام شد؛ کنگره‌ای که در جریان آن کیم جونگ اون شکست در برنامه توسعه قبلی‌اش را در بحبوحه تحریم‌های فلج‌کننده و بسته شدن مرز به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پذیرفت و به آن اذعان کرد.

به دنبال انتشار نامه کیم جونگ اون، "ری ایل-هوان"، یکی از مقامات ارشد حزب حاکم گزارشی را درباره این جنبش ارائه کرد و گفت: توسعه تکنولوژی کره شمالی به منظور تحکیم بنیان خود پایداری اقتصاد ملی به سطح بالاتر ارتقا یافته است.

خبرگزاری KCNA اعلام کرد که روز دوم این کنفرانس نیز قرار است برگزار شود اما مشخص نیست که این کنفرانس به مدت چند روز ادامه خواهد داشت.

در همین حال، دولت کره جنوبی اعلام کرد که این رویداد در کره شمالی را با دقت تحت نظر دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما