فارس مدعی شد

گم‌شدن ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی

کدخبر: ۴۵۶۱۸۲
اقتصادنیوز: خبرگزاری فارس با انتشار گزارشی مدعی گم شدن 500 میلیون دلار در شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی شد.
گم‌شدن ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی

به گزارش اقتصادنیوز در بخشی از این گزارش ادعا شده است: م.ذ که در سال گذشته به دلیل اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی راهی زندان شده بود، اما از زندان آزاد شد و بار دیگر با همراهی جریانی خاص ، قراردادی معادل ۵۰۰ میلیون دلار با شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی به بهانه فروش محموله های بنزین منعقد کرد.

این جوان ۳۷ ساله با عنوان سه شرکت خصوصی خود به نام های شرکت توسعه و بسته بندی [د]، ستاره [ت] و چای [ک] توانسته بود در سال ۹۷ با عملیات خالی فروشی و سلف فروشی در سامانه نیما به بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی، بدهکار شد و با اتهام اخلال در نظام اقتصادی به مبلغ یک میلیارد درهم راهی زندان شد.

با تجمع و تحصن برخی تولید کنندگان و صرافان مقابل بانک مرکزی و قوه قضائیه، دستگاه قضا به بررسی این پرونده پرداخت و م.ذ را با استفاده از مدارک مالباختگان ۸ هزار میلیارد تومانی محکوم و راهی زندان کرد، اما این دوره حبس تنها ۱۰ روز به طول انجامید و او از زندان آزاد شد.

م.ذ پس از آزادی از زندان به بهانه دور زدن تحریم ها راهی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی شد. او بار دیگر توانست با استفاده از رانت دولتی به بهانه فروش محموله های بنزین کشور ۵۰۰ میلیون دلار با این شرکت دولتی قرارداد امضا کند، اما پس از صادرکردن این محموله ها، مبلغ دریافتی از فروش بنزین به شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی بازگردانده نشد.

شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی به دلیل عدم بازگرداندن پول های حاصله از فروش بنزین از سوی م.ذ از وی شکایت کرده و پرونده در حال حاضر در دستگاه قضایی در حال بررسی است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید