دیدار معاون نخست‌وزیر آذربایجان با امیرعبداللهیان+تصاویر

کدخبر: 456204
اقتصادنیوز: شاهین مصطفی یف که برای دیدار کاری یک روزه به تهران سفر کرده است عصر امروز با حسین امیر عبداللهیان دیدار و در باره آخرین تحولات منطقه قفقاز و همکاری های دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به گسترش مناسبات تجاری فی‌مابین و پیوندهای عمیق دوملت،  آزادسازی اراضی  جمهوری آذربایجان را زمینه ساز آغاز فصل نوین در مناسبات اقتصادی دو کشور خواند و بر لزوم بهره گیری از ظرفیتهای اقتصادی طرفین در حوزه های تجارت، حمل و نقل ، انرژی و گردشگری تاکید کرد. 

دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان/عکس

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران، آمادگی شرکتهای ایرانی برای مشارکت در بازسازی مناطق تازه آزاد شده را اعلام نمودو با استناد به موفقیت‌های دو کشور در زمینه واکسیناسیون، بر لزوم تسهیل مراودات اتباع طرفین و برقراری مجدد پروازها میان دو کشور تاکید کرد.  

دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان/عکس

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدارهای سازنده خود با وزرای نفت و  راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، از نزدیک بودن دو کشور به توافقات تاریخی در حوزه های نفت، گاز و حمل و نقل خبر داد.

دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان/عکس

وی همچنین با تاکید بر نقش سازنده وزیران امور خارجه دو کشور  در عبور از تنش‌های اخیر، از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های  اقتصادی دو کشور در اوایل سال میلادی آینده خبر داد.

دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان/عکس

شاهین مصطفی یف در بخش دیگری با اشاره به افزایش مبادلات تجاری طرفین از ابتدای سال ۲۰۲۱ ، افزایش ۲۲ درصدی مبادلات تجاری در دوران پاندمی را نشانگر مناسبات دوستانه و ظرفیت‌های اقتصادی طرفین عنوان نمود.

دو طرف همچنین در خصوص اجلاس پیش روی سران اکو و اسناد توافقات فی مابین رایزنی کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما