تصمیم متفاوت انگلیس با آمریکا درباره یک موضوع چالش برانگیز

کدخبر: 457177
اقتصادنیوز: در حالیکه ایالات متحده در حال کاهش نظامیان خود در اقصا نقاط جهان است، خبر می‌رسد بریتانیا در این مورد اختلاف نظر اساسی با آمریکا دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس بر اساس طرحی که وزارت دفاع انگلیس روز پنجشنبه منتشر کرده، این کشور مصمم است تا حضور نظامی خود در جهان را افزایش دهد.

در طرح نوین‌سازی نظامی آینده آمده است: «تعداد بیشتری از ارتش در مدت زمان بیشتری در سرتاسر جهان مستقر خواهند شد. استقرار نظامیان بیشتر توانایی ما برای پیش‌بینی بحران ها و آمادگی برای درگیری‌ها را افزایش می‌دهد».

بر اساس این طرح، افزایش حضور نظامی انگلیس در جهان، با ایجاد اطمینان برای متحدان و شرکا و بازدارندگی در مقابل دشمنان، مانع از ایجاد درگیری خواهد شد.

وزارت دفاع انگلیس از افزایش سرمایه گذاری 8.6 میلیارد پوندی (11.46 میلیارد دلاری) در تجهیزات نظامی برای یک دهه آینده خبر داد و بدین ترتیب حجم سرمایه گذاری انگلیس در بخش نظامی خود در این مدت به 41.3 میلیارد پوند خواهد رسید.

بر اساس برآورد وزارت دفاع انگلیس، تا سال 2025 بیش از 100 هزار نظامی در ارتش این کشور فعالیت خواهند داشت که شامل 73 هزار نظامی فعال و 30 هزار نظامی رزرو خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما