رضا ضراب، شریک بابک زنجانی به چه کاری مشغول است؟

کدخبر: 460493
در حال حاضر با راه اندازی یک مرکز تربیت اسب به کار آموزش سوار کاری و تربیت اسب مشغول است. این مزرعه اسب به قیمت ۱.۲ میلیون دلار خریداری شده که تنها یکی از اسبهای آن به ارزش ۳۰۰ هزار دلار است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دادستانی آمریکا ضراب و چند نفر دیگر را متهم کرده بود که بین سال‌های ۲۰۱۰  تا ۲۰۱۵  میلادی به ایران کمک کرده‌اند تا با جابه‌جا کردن صدها میلیون دلار، تحریم‌های آمریکا را دور بزند.

در میان ۹ نفری که در این پرونده متهم شده‌اند، فقط رضا ضراب و محمد هاکان آتیلا، از مدیران هالک بانک ترکیه در بازداشت بودند که هاکان آتیلا نیز دو سال پیش آزاد شد و به ترکیه بازگشت.

آتیلا به اتهاماتی همچون «دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران»، «مشارکت در فریب آمریکا»، «فریب بانک‌های آمریکا» و «مشارکت در پولشویی» به ۳۲ ماه حبس محکوم شده بود که پس از پایان دوره محکومیتش به ترکیه بازگشت. 

کشور ترکیه ,

وی در حال حاضر با نام مستعار آرون گلد اسمیت در میامی آمریکا مشغول کار و زندگی است.

کشور ترکیه ,

ضراب که در ماه جولای برای اولین بار در میامی دیده شده که به خانه مجلل خود در یک برج گران قیمت، به ارزش ۳.۶ میلیون دلار رفته است.  

کشور ترکیه ,

وی در حال حاضر با راه اندازی یک مرکز تربیت اسب به کار آموزش سوار کاری و تربیت اسب مشغول است. این مزرعه اسب به قیمت ۱.۲ میلیون دلار خریداری شده که تنها یکی از اسبهای آن به ارزش ۳۰۰ هزار دلار است.

 رضا ضراب تاجر ایرانی-ترکیه ای است که سال ۲۰۱۶ در آمریکا به دلیل کمک به دور زدن تحریم های ایران بازداشت شد. دادگاه او جنجال زیادی به همراه داشت و تقاضای ۱۳۰ سال حبس از سوی دادستانی آمریکا برای او هم بر این جنجال افزود. ضراب بالاخره با اعتراف به راه‌های دور زدن تحریم‌ها از زندان آزاد شد. بخشی از شهرت رضا ضراب به سبب همکاری و شراکت او با بابک زنجانی، متهم فساد مالی است که در ایران به اعدام محکوم شده است. همچنین ازدواج او با ابرو گوندوش، خواننده مشهور ترکیه‌ای در سال ۸۹ و نیز مسافرت آنها به ایران حاشیه‌های زیادی در پی داشت. آنها سال ۱۳۹۵ از هم جدا شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی