سفیر یمن در سوریه: شهید سلیمانی، حلقه وصل محور مقاومت بود

کدخبر: 467229
اقتصادنیوز: عبدالله علی صبری، سفیر یمن در سوریه با تاکید بر اینکه شهید سلمانی حلقه وصل محور مقاومت بود، گفت: شهید سلیمانی، شخصیتی فراتر از تعصبات بود و میراث گرانبهایی از خود به یادگار گذاشت که باید از آن استفاده کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «عبدالله علی صبری» سفیر یمن در سوریه گفت که شهید سپهبد قاسم سلیمانی، حلقه وصل محور مقاومت بود.

صبری در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد تأکید کرد که شهید سلیمانی، شخصیتی فراتر از تعصبات بود و میراث گرانبهایی از خود به یادگار گذاشت که باید از آن استفاده کرد.

وی افزود: «میراث بزرگ مقابله با استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی و تکفیری، برآیند تحرکات شهید سلیمانی در همه جبهه‌ها برای اعتلای کلمه حق و یاری رساندن به مستضعفان است... و اینکه امت [اسلام]، موضع یکپارچه‌ای در برابر همه دشمنان خود اتخاذ کنند». 

این سفیر یمنی با بیان اینکه، شهید سلیمانی فراتر از قومیت و فرقه‌گرایی بود، ادامه داد: «[شهید سلیمانی] فقط مجاهد میدان نبود، بلکه در خطوط مقدم حضور داشت و عملیاتها را مدیریت می‌کرد».

صبری ضمن تمجید از نقش شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس در حمایت از مسئله فلسطین، گفت: «این دو نفر مهندسی پیروزی بزرگ در برابر گروههای تروریستی و تکفیری را بر عهده داشتند و در جهاد و شهادتشان، الگوی حسنه‌ای برای هر فرد مقاومی هستند که تصمیم دارد در مسیر جانفشانی در راه خداوند، حرکت کند».

وی با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی، روش مقابله مستقیم با دشمن را در پیش گرفت، خاطر نشان کرد، فلسطین از ذهن شهید، خارج نشد و «همه گروههای مقاومت فلسطین تاکید کردند که شهید سلیمانی در آخرین نبرد "شمشیر قدس" حاضرِ غایب بود».

سفیر یمن با اشاره به اینکه مقاومت فلسطین در شمشیر قدس، توانست معادله جدیدی را تحمیل کند و موشک‌های آن به تمام سرزمین های اشغالی برسد، تأکید کرد، یمن بخشی از عرصه عربی و اسلامی و جزء لاینفک عرصه مقاومت است.

صبری تصریح کرد، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در برابر گروههای تروریستی داعش و القاعده به پیروزی رسیدند و تأثیر شهید سلیمانی در این پیروزی مشهود بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد، عشق وافر به شهید سلیمانی و قدردانی از وی در یمن، ناشی از خلأ نیست، بلکه برای قدردانی از نقش مهم وی در چارچوب محور مقاومت و به خاطر حمایت از مسئله یمن بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما