الجزیره خبر داد

درخواست آمریکا برای تشکیل جلسه شورای امنیت برای بحران اوکراین

کدخبر: 472148
اقتصادنیوز: شبکه «الجزیره» به نقل از دیپلمات‌های مستقر در سازمان ملل گزارش داد که آمریکا خواستار برگزاری جلسه علنی شورای امنیت درخصوص اوکراین برای روز دوشنبه شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه «الجزیره» به نقل از دیپلمات‌های مستقر در سازمان ملل گزارش داد که آمریکا خواستار برگزاری جلسه علنی شورای امنیت درخصوص اوکراین برای روز دوشنبه شده است.

«لیندا توماس-گرینفیلد» نماینده آمریکا در سازمان ملل دقایقی بعد با انتشار بیانیه‌ای در این‌باره گفت: «امروز، بعد از هفته‌ها مشورت دقیق با اوکراین و شرکایمان در شورای امنیت، ایالات متحده خواستار برگزاری نشست علنی شورای امنیت جهت گفتگو درباره یک موضوع با اهمیت حیاتی برای صلح و امنیت بین‌المللی شد؛ رفتار تهدیدآمیز روسیه علیه اوکراین و انباشت نیروهای روسی در مرزهای اوکراین و بلاروس».

در ادامه این بیانیه  آمده است: «بیش از یکصد هزار نیروی روس در مرز اوکراین مستقر شده و روسیه در حال انجام دیگر اقدامات ثبات‌زدا ضد اوکراین است که تهدیدی علنی برای صلح و امنیت بین‌المللی و منشور سازمان ملل است. آنچنان که ما در واکنش به تهدید جدی که امنیت و صلح اروپا و جهان را تهدید می‌کند، مسیر دیپلماسی برای تنش‌زدایی را پیگیری می‌کنیم،  شورای امنیت نیز مسیری حیاتی برای دیپلماسی است».

نماینده آمریکا در ادامه افزود: «اعضای شورای امنیت باید به‌دقت حقایق را بررسی کرده و در صورت تجاوز بیشتر روسیه به اوکراین، چیزهایی را که برای اوکراین، برای روسیه، برای اروپا و برای اصول و الزامات نظم بین‌المللی در خطر است، در نظر بگیرد».

گرینفیلد در پایان تاکید کرد: «اکنون زمان صبر کردن و نظاره‌گر بودن نیست. توجه کامل شورا اکنون مورد نیاز است و منتظر مباحثه‌ای صریح و هدفمند در روز دوشنبه هستیم».

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی