پیام مهم اولیانوف درخصوص روند مذاکرات وین

کدخبر: 472341
اقتصادنیوز: نماینده روسیه در پیام توئیتی گفت: هیأت‌های ایران، چین و روسیه درست پیش از وقفه اعلام شده در مذاکرات وین درباره احیای برجام، برای مقایسه یادداشت‌ها گرد هم آمدند و دور هشتم قرار است هفته آینده از سر گرفته شود..

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «میخائیل اولیانوف»، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در اتریش و همچنین در مذاکرات وین از وقفه موقت و کوتاه در مذاکرات و بازگشت نمایندگان و دیپلمات‌های شرکت کننده در گفتگوها به پایتخت‌های خود برای رایزنی درباره تصمیمات سیاسی خبر داد.

اولیانوف در این ارتباط گفت: شرکت کنندگان در مذاکرات وین در مورد برجام برای مشاوره در پایتخت‌های خود، استراحتی نه چندان طولانی خواهند داشت. مذاکرات به مرحله پیشرفته‌ای رسیده است که تصمیمات سیاسی مورد نیاز است.

اولیانوف همچنین افزود: دور هشتم قرار است هفته آینده از سر گرفته شود.

نماینده روسیه همچنین در توئیت دیگری گفت: هیأت‌های ایران، چین و روسیه درست پیش از وقفه اعلام شده در مذاکرات وین درباره احیای برجام، برای مقایسه یادداشت‌ها گرد هم آمدند.

هشتمین دور از گفتگوهای برچیدن تحریم‌ها از ۶ دی ماه با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و «انریکه مو را» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد که البته غربی‌ها با متوسل شدن به تاکتیک ضیق وقت و تعیین ضرب‌الاجل‌های ساختگی برای پایان مذاکرات موجب ایجاد تنش‌های روانی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی