خبر توئیتری اولیانوف از مذاکرات برجامی

کدخبر: 479428
اقتصادنیوز: نماینده روسیه در وین در انتشار توئیتری از دیدار با اعضای هیات مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: امروز با اعضای هیات ایران در مذاکرات وین درباره برجام دیدار کردم.
این دیدار در جریان دور هشتم مذاکرات وین انجام شده است.

اولیانوف چندی پیش در پیامی جداگانه از «رایزنی غیر رسمی» شرکای برجام(بدون ایران) با هیات آمریکا در وین خبر داده و گفته بود: ما منتظر بازگشت دکتر علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد ایران از تهران به وین هستیم تا توافق در زمینه احیای برجام را نهایی کنیم.
علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران امشب( یکشنبه) با دستور کار مشخص برای پیگیری مذاکرات با هدف حل مشکلات باقی مانده که حصول توافق را با چالشهای مهمی مواجه نموده عازم وین خواهد شد.

تداوم رویکرد غیر قابل قبول طرف‌های غربی برای حل مسائل باقی مانده، موجب طولانی شدن بی دلیل مذاکرات و ایجاد شرایط غیر قابل پیش بینی شده است.

در جلسه اخیر شورای عالی امنیت ملی بر ضرورت حل سریع مسائل باقی مانده که مذاکرات را در "مرز توافق یا بن بست" قرار داده، تاکید و پذیرش هرگونه توافق منوط به تعیین تکلیف این موضوعات شده است.

از نظر ایران هیچ‌گونه قید زمانی نمی‌تواند مانع ادامه مذاکرات تا حصول نتیجه و دستیابی به توافق خوب شود و فضاسازی‌های رسانه‌ای در مورد به پایان رسیدن زمان مذاکرات و... نباید مورد اعتنا قرار بگیرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی