جزئیات سخنرانی دیپلمات ارشد ایران در نشست شورای حکام

کدخبر: 481566
اقتصادنیوز: سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در سخنرانی خود در نشست شورای حکام با موضوع راستی آزمایی و نظارت بر اجرای برجام در ایران گفت: ایران به طور جدی و موثر در مذاکرات با اعضای برجام جهت رسیدگی به مسائل مرتبط برای احیای برجام شرکت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد رضا غائبی، سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین روز سه‌شنبه  در سخنرانی خود در نشست شورای حکام با موضوع راستی آزمایی و نظارت بر اجرای برجام در ایران، بازگشت ایران به اجرای کامل برجام را منوط به  اجرای کامل و قابل راستی‌آزمایی تعهدات طرف های مقابل دانست.

غائبی تصریح کرد: ایران در صورتی که طرف‌های دیگر به اجرای کامل و قابل راستی‌آزمایی تعهدات خود در چارچوب برجام بازگردند، اقدامات جبرانی خود را برمی‌گرداند.

وی یادآور شد: با این حال، آژانس طبق موافقتنامه پادمان به تاسیسات هسته ای ایران دسترسی منظم دارد. گزارش‌های مدیرکل، جلوه‌ بارزی از سطح بی‌سابقه شفافیت در برنامه و فعالیت‌های هسته‌ای ایران است.

این دیپلمات ارشد کشورمان تأکید کرد: ایران به طور جدی و موثر در مذاکرات با اعضای برجام جهت رسیدگی به مسائل مرتبط  برای احیای برجام شرکت کرده است.

غائبی با اشاره به اینکه پیشرفت چشمگیری در مذاکرات وین حاصل شده است، گفت:  در صورتی که آمریکا و سایر اعضای برجام حسن نیت خود را نشان دهند و تصمیمات سیاسی لازم و درستی برای رفع سریع تحریم های ظالمانه و غیر انسانی اتخاذ کنند، جمعبندی موفقیت آمیز مذاکرات دور از دسترس نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی