واکنش به خبر سفر شمخانی به بغداد برای حل بحران انتخاب رئیس جمهور عراق

کدخبر: 485258
اقتصادنیوز: برخی رسانه‌های سعودی با انتشار خبری غیرواقعی مدعی شدند که دبیر شورای عالی امنیت ملی قرار است برای گفتگو با گروه‌های عراقی در خصوص حل و فصل بحران انتخاب رئیس جمهور این کشور به بغداد سفر کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ایران بارها اعلام کرده که هیچ‌گونه دخالتی در روندهای سیاسی عراق ندارد و تنها از خواست و اراده مردم عراق در تعیین ساختارهای سیاسی در این کشور حمایت می‌کند.

این خبرگزاری نوشت: «برخی رسانه‌های سعودی با انتشار خبری غیرواقعی مدعی شدند که دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی قرار است برای گفتگو با گروه‌های عراقی در خصوص حل و فصل بحران انتخاب رئیس جمهور این کشور به بغداد سفر کند.»

به نوشته فارس، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با این خبرگزاری اعلام کرد «این خبر ضمن آنکه از اساس کذب است با هدف تاثیرگذاری بر روند ناکام انتخاب رئیس جمهور عراق از سوی پارلمان این کشور که با آبستراکسیون نمایندگان عضو چارچوب هماهنگی به نتیجه نرسید، منتشر شده است.

ایران بارها اعلام کرده که هیچ‌گونه دخالتی در روندهای سیاسی در این کشور ندارد و تنها از خواست و اراده مردم عراق در تعیین ساختارهای سیاسی در این کشور حمایت می‌کند.»

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی