موضع‌گیری چین نسبت به تعلیق روسیه در شورای حقوق بشر

کدخبر: 487269
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه چین به تعلیق روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد و گفت: پکن مخالف استفاده از مسائل حقوق بشری به عنوان بهانه‌ای برای فشار بر دیگر کشورهاست و چنین اقدامی به کاهش درگیری‌ها کمک نمی‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، چین اعلام کرد تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل اقدامی غیرسازنده و پایه گذار روالی خطرناک است که شکاف و اختلاف در این نهاد بین المللی را عمیق خواهد کرد.

اسپوتنیک گزارش داد، وزارت امور خارجه چین ضمن اعلام این موضع افزود: تصمیم گیری برای تعلیق عضویت فدراسیون روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شفاف نبوده و هیچ مشورتی با همه کشورهای عضو صورت نگرفته است و این روند تنها شکاف در شورا را تشدید می‌کند.

این وزارتخانه افزود: چین مخالف استفاده از مسائل حقوق بشری به عنوان بهانه‌ای برای فشار بر دیگر کشورهاست و چنین اقدامی به کاهش درگیری‌ها کمک نمی‌کند.

گفتنی است مجمع عمومی سازمان ملل دیروز پنجشنبه (۱۸ فروردین/۷ آوریل) قطعنامه‌ای را که خواستار معلق شدن عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل است به تصویب رساند. ۹۳ کشور با این قطعنامه موافقت کردند، ۲۴ کشور به آن رأی منفی و ۵۸ کشور به آن رأی ممتنع دادند. چین و ایران از جمله کشورهایی بودند که با قطعنامه مخالفت کردند و به آن رأی منفی دادند.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی