حبس ابد در انتظار رهبر موقت اخوان المسلمین مصر!

کدخبر: 489357
اقتصادنیوز: دولت مصر، اخوان المسلمین را یک «گروه تروریستی» می‌داند و فعالیت‌های آن را پس از کودتای نظامیان علیه دولت محمد مرسی غیر قانونی اعلام کرده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «الیوم السابع» مصر اعلام کرد، دادگاه کیفری قاهره امروز (یکشنبه) در جریان محاکمه مجدد «محمود عزت» رهبر موقت اخوان المسلمین در پرونده‌ای که در رسانه‌ها به عنوان «نفوذ به مرزهای شرقی» شناخته می‌شود، حکم حبس ابد صادر کرد.

پیشتر رسانه‌های مصری اعلام کرده بودند که قوه قضائیه این کشور حکم اعدام محمود عزت رهبر موقت اخوان المسلمین را تایید کرده است.

شبکه الجزیره قطر ۲۸ آذر سال گذشته گزارش داده بود که دادگاه عالی جنایی امنیت دولتی مصر، حکم اعدام او را در پرونده‌ای که در رسانه‌ها به «نفوذ به مرزهای شرقی» معروف است، به دلیل اتهام وی به همکاری با احزاب خارجی علیه منافع کشور صادر کرده است.

وقایع این پرونده به سال ۲۰۱۱ زمانی که تعدادی از افراد از جمله افراد وابسته به اخوان المسلمین به یورش به زندان «وادی النطرون» و حمله به تعدادی از تاسیسات امنیتی مصر متهم شدند، باز می‌گردد.

دستگاه امنیتی مصر شهریور سال ۱۳۹۹، محمود عزت را چند روز پس از صدور حکم دادگاه دستگیر و روانه زندان کرد.

نیروهای امنیتی مصر محمود عزت را در یکی از آپارتمان‌های مسکونی در منطقه التجمع الخامس در قاهره بازداشت کردند. وزرات کشور مصر عزت را مسوول اصلی تاسیس شاخه نظامی اخوان المسلمین مصر می‌داند. محمود عزت از شخصیت‌های کلیدی و مهم اخوان المسلمین بوده و از او به عنوان «نگهبان دارایی و اسرار گروه»، یاد می‌شود.

پس از بازداشت محمد بدیع، در سال ۲۰۱۳، اخوان المسلمین محمود عزت را به عنوان رهبر موقت این گروه معرفی کرد.

دولت مصر، اخوان المسلمین را یک «گروه تروریستی» می‌داند و فعالیت‌های آن را پس از کودتای نظامیان علیه دولت محمد مرسی غیر قانونی اعلام کرده است.

در چند سال گذشته شمار زیادی از اعضای این حزب بازداشت و زندانی شده‌اند. شماری از رهبران آن در زندان و یا در جریان دادگاه فوت کرده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی