واکنش طالبان به آتش زدن قرآن کریم در سوئد

کدخبر: 489578
اقتصادنیوز: ‌وزارت امور خارجه‌ حکومت موقت طالبان با محکوم کردن آتش زدن نسخه قرآن‌کریم در کشور سوئد، از دولت این کشور خواست تا عاملان این رویداد را مجازات کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت خارجه‌ دولت موقت طالبان اهانت به قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد.

‌وزارت امور خارجه‌ حکومت موقت طالبان با محکوم کردن آتش زدن نسخه قرآن‌کریم در کشور سوئد، از دولت این کشور خواست تا عاملان این رویداد را مجازات کند.

شبکه تلویزیونی تی آر تی ورلد تصاویری را منتشر کرد که در آن فردی در سوئد با هتک حرمت قرآن کریم در حال به آتش کشیدن این کتاب مقدس است. این فرد «راسموس پالودن» رهبر حزب راست گرای افراطی در دانمارک بود که اقدام به سوزاندن قرآن در یکی از محله‌ها در سوئد کرد. او پیش از این هم در اقدامی توهین آمیز اقدام به پرتاب قرآن کریم کرده بود. 

در پی تشدید اقدامات اسلام ستیزانه در سوئد و اقدام «راسموس پالودان» رئیس جنبش دست راستی و اسلام ستیز موسوم به «خط سخت» در هتک حرمت به قرآن کریم،‌ سوئد در روزهای پنجشنبه و جمعه به صحنه تظاهرات و درگیری‌ها تبدیل شد.

بنا بر این گزارش‌ها، حدود ۲۰۰ نفر از معترضان در حمایت از کلام الله مجید و محکوم کردن هتک حرمت به قرآن کریم، با نیروهای پلیس درگیر شدند و تعدادی از خودروها را به آتش کشیدند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی