جدیدترین نشانه از حضور احتمالی بایدن در انتخابات ۲۰۲۴

کدخبر: 489879
اقتصادنیوز: دو منبع آمریکایی اعلام کردند که رئیس جمهور فعلی آمریکا به باراک اوباما گفته است که قصد دارد در انتخابات سال ۲۰۲۴ بار دیگر نامزد شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین این کشور گفته است قصد دارد دوباره در انتخابات ریاست جمهوری (۲۰۲۴) شرکت کند.

تارنمای هیل روز سه شنبه به وقت محلی گزارش داد، دو منبع  آمریکایی گفتند که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به باراک اوباما رئیس جمهور پیشین این کشور گفته است که قصد دارد  در انتخابات سال ۲۰۲۴ بار دیگر نامزد شود.

اعلام این موضوع به اوباما، جدیدترین نشانه از حضور احتمالی بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ است امری که رئیس جمهوری آمریکا تاکنون چند بار در خصوص آن علنی صحبت کرده است.

بایدن  ماه گذشته در یک نشست خبری در بروکسل به خبرنگاران گفت که وی "بسیار خوش شانس" خواهد بود که در برابر دونالد ترامپ رقیب انتخاباتی خود در سال ۲۰۲۰ ، در انتخابات شرکت کند.

یک منبع آمریکایی که از گفتگوهای اوباما و بایدن مطلع است گفت رییس جمهوری آمریکا می خواهد در انتخابات نامزد شود و در این مورد به همه اطلاع رسانی می کند.

این منبع همچنین گفت که بایدن، به رغم روند نزولی محبوبیتش، محتمل ترین نامزد دموکرات ها برای شکست ترامپ است.

فراتر از جریان های مخالف سیاسی و سطح پایین، تایید عملکرد در نظرسنجی ها، سن بایدن سوالات دیگری را در خصوص توانایی وی برای اداره دولت آمریکا در سال ۲۰۲۴ مطرح می کند.

بایدن ۷۹ ساله، مسن‌ترین رئیس‌جمهوری بوده که در ۷۸ سالگی به قدرت رسید. وی در صورتی که در دور دوم انتخابات به پیروزی برسد ۸۲ سال خواهد داشت.

شصتمین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز سه‌شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۴ برابر با ۱۵آبان ۱۴۰۳خواهد بود. برنده انتخابات ۲۰۲۴، فعالیت ریاست‌جمهوری خود را پس از تحلیف و از تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۵ (۱۱ بهمن ۱۴۰۳)تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۹ (۱۱ بهمن ۱۴۰۷) انجام خواهد داد.

همچنین ۴۶۹  کرسی کنگره آمریکا (شامل ۳۴ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا و همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان) برای انتخابات ۸ نوامبر ۲۰۲۲ (۱۷ آبان ۱۴۰۱ ) به رای گذاشته می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی