رایزنی محمود عباس و بلینکن درباره قدس اشغالی

کدخبر: 489890
اقتصادنیوز: ریاست‌ تشکیلات خودگردان فلسطین عباس در تماس تلفنی بلینکن را در جریان حملات وحشیانه نظامیان رژیم اشغالگر قدس و شهرک‌نشینان که روزانه به مسجد الاقصی هجوم می‌آورند، قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با محمود عباس درباره آخرین تحولات جاری در اراضی فلسطینی به‌ویژه در بیت‌المقدس و مسجد الاقصی رایزنی کرد.

 خبرگزاری وفا گزارش داد، عباس در این تماس تلفنی بلینکن را در جریان حملات وحشیانه نظامیان رژیم اشغالگر قدس و شهرک‌نشینان که روزانه به مسجد الاقصی هجوم می‌آورند، قرار داد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به این که این حملات باعث مجروح‌شدن و دستگیری صدها نفر می‌شود، بر رد کامل هرگونه تغییر در وضعیت کنونی تاریخی قدس اشغالی تأکید کرد.

عباس هشدار داد که ادامه حمله به شهرها، روستاها و اردوگاه‌های فلسطینی و کشتار و حملات وحشیانه دیگر به عواقب وخیم و غیر قابل تحملی منجر خواهد شد.

بلینکن هم به محمود عباس گفت که اسرائیل از لزوم پایبندی به موقعیت تاریخی مسجد الاقصی و آزادی و امنیت دسترسی نمازگزاران مسلمان به حرم شریف مطلع شده است.

بلینکن همچنین بر مخالفت کشورش با خشونت شهرک‌نشینان، تخریب منازل، اخراج ساکنان و هجوم ارتش اسرائیل به منطقه A تأکید کرد و از اسرائیل خواست تا اقداماتی را برای بهبود شرایط انجام دهد.

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی