واکنش محمدرضا باهنر به ادعای تمجیدش از رژیم پهلوی

کدخبر: 490894
باهنر در نشست خبری روز دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۸ با رد جعلیاتی که به ایشان نسبت داده شده بود تاکید داشتند، طومار خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته بلند و بعضا معجزه‌آسا است و اگر صدها سال هم از کم‌کاری‌های رژیم طاغوت و وابستگی‌ها و سرسپردگی‌های آنان به بیگانگان گفته شود کافی نیست.

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه کیهان نوشت: محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسان، ادعای سرمقاله‌نویس روزنامه جمهوری اسلامی را مبنی بر اینکه این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از رژیم پهلوی تمجید کرده، تکذیب کرد.

 روزنامه مذکور با انتساب یک ادعای دروغ به این عضو «مجمع»، از قول وی مدعی شده بود «حالا همه فهمیده‌اند که رژیم قبلی علاوه بر اینکه خائن نبود، خدمات بزرگی هم به کشور انجام داد که ما تمام (دستاوردهای رژیم سابق را غارت کرده و به نابودی کشاندیم)!!

این روزنامه، هیچ سندی برای اتهام خود و انتشار این ادبیات موهن و خلاف واقع ارائه نکرده بود. اما روابط عمومی جامعه مهندسین با انتقاد از اقدام روزنامه یاد شده در انتساب جملات خلاف واقع به محمدرضا باهنر، در تکذیبه‌ای نوشت: «در پی مصاحبه جناب آقای مهندس باهنر، دبیرکل محترم جامعه اسلامی مهندسین با روزنامه همشهری در مورخ ۱۴۰۰/۹/۳ برخی کانال‌های تلگرامی و... در فضای مجازی با اضافه کردن مطالبی به متن اصلی مصاحبه و تقطیع و انتشار وسیع، سعی در تشویش اذهان عمومی و القاء این مطلب نمودند که ایشان به تمجید از دوران ستمشاهی و عملکرد رژیم منحوس طاغوت نموده است، از آنجا که چنین مطلبی اولا از اساس نادرست و جعلی بود و ثانیا مربوط به چندماه قبل بود نویسنده محترم می‌توانست با مراجعه به متن اصلی مصاحبه در وب‌سایت روزنامه همشهری پیش از القاء مطالب نادرست علیه ایشان به متن اصلی و صحیح مصاحبه دسترسی پیدا نماید. در فضای رسانه‌ای که هر روز شاهد ترفندهای جدیدی از جبهه استکبار هستیم، از اصحاب رسانه و صاحبان باسابقه قلم در کشور انتظار می‌رود که بازنشر اتهامات چندماه پیش در چند کانال مجازی، اصحاب رسانه را به ورطه چنین اشتباهاتی نیندازد.

جناب آقای باهنر در نشست خبری روز دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۸ با رد جعلیاتی که به ایشان نسبت داده شده بود تاکید داشتند، طومار خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته بلند و بعضا معجزه‌آسا است و اگر صدها سال هم از کم‌کاری‌های رژیم طاغوت و وابستگی‌ها و سرسپردگی‌های آنان به بیگانگان گفته شود کافی نیست به نحوی که در آن زمان رژیم طاغوت مردم روستاهای ایران را جزء شهروندان ایرانی به حساب نمی‌آورد و آنان را در فقر و کمبود نگه داشته بود. شایان ذکر است شرح نشست خبری ایشان با اصحاب رسانه، در همان زمان در اکثر خبرگزاری‌های اصلی کشور همچون فارس، ایرنا و... منتشر گردید و نویسنده این سرمقاله اگر خود را از جامعه مطبوعات می‌داند می‌توانست با یک جست‌وجوی کوتاه این تکذیبیه را نیز از زبان ایشان مطالعه کند.

... از آن جریده محترم انتظار دارد با شناختی که از مسئولین پرسابقه کشور وجود دارد در صورت عدم اطمینان از صحت مطلبی از درج و تحلیل آن مطلب که شائبه وهن شخصیت افراد را خواهد داشت امتناع ورزد».

 

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی