وزیر دولت روحانی: خودروسازی ایران به آفت انحصار مرگبار دچار است

کدخبر: 491595
اقتصادنیوز: آذری جهرمی در کانال تلگرامی خود نوشت: صنعت خودروسازی ایران، سالهاست که به آفت انحصار مرگبار و کشنده برای خود و مشتریانش دچار است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات در کانال تلگرامی خود نوشت: اگر صنایع نظامی ایران، به لطف دستان پرتوان نیروهای مسلح کشور، رشد و ترقی کرده‌ است؛ علاوه بر نیروی ایمان و اخلاص، به دلیل رقابتی دائم است که نیروهای مسلح ایران با پیشرفت تجهیزات نظامی دشمنان ایران دارند. اگر رقابت نبود، صنایع نظامی ایران این پیشرفت را شاهد نبود.

 

صنعت خودروسازی ایران، سالهاست که به آفت انحصار مرگبار و کشنده برای خود و مشتریانش دچار است. هر چه تولید کنند -با هر قیمت و کیفیتی- مصرف کننده ناچار است به دلیل ممنوعیت واردات یا عوارض سنگین بر واردات و در یک کلمه وجود انحصار، آن‌را خریداری کند.

تا رقابت نباشد، شکوفایی خلاقیت‌ها بی‌معناست.

نمی‌گویم اخلاص در مدیران شرط نیست، اما وقتی شرایط فساد ناشی از انحصار فراهم شد، پاکدامن بودن از فساد بسیار دشوار است. همانگونه که یک نفر نزد خداوند یوسف پیامبر (ع) شد.

با سرریز شدن اخلاص یا تکنولوژی صنایع نظامی به صنعت خودرو، بدون ایجاد ساختار مناسب و فضایی رقابتی؛ مشکل مردم با صنعت خودروسازی حل نخواهد شد، بلکه کلاف سردرگم آن، با ورود نیروهای مسلح به این عرصه پیچیده‌تر هم خواهد شد.

اقتصاد علم است…

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی